Ženy B taktéž „pouze“ za tři body

 Naše první rezerva princezen odehrála páté kolo své ligy v nafukovačce na Kotlářce. Čekalo nás velmi náročné kolo – kunratický Start, který suverénně vládne naší lize a Nové Strašecí, se kterým jsme smolně prohrály v prvním kole. Jelikož souběžně hrály v Brně i naše extraligové princezny, tak jsme nemohly počítat s žádnou posilou.

V prvním zápase o favoritovi nemohl být pochyb. Start se vyhřívá na prvním místě tabulky s obdivuhodným skóre 81:34. Už od začátku se papírové předpoklady naplňovaly. Start byl více na míčku a měl i více střel, což se projevilo i dvěma střelenými brankami. Přesto my jsme poctivě bránily a odváděly jsme velmi pěkný výkon. Měly jsme spoustu rychlých brejků, ze kterých jsme vytěžily ,,pouze,, jeden nádherný gól z hole Barči Slezákové a tak jsme se držely stále na dostřel. Ve druhé třetině Start opět  odskočil na dvoubrankové vedení. To mohlo být záhy i tříbrankové – proti nám bylo nařízeno trestné střílení za hru v brankovišti. To ale neproměnila Lucie Denková (sestra našeho céčkaře Martina Denka). Přesto jsme gól dostaly s následné přesilové hry. Poté jsme měly přesilovku i my, kterou zužitkovala Naty Vesecká neuvěřitelným gólem (šla sama na branku a chtěla udělat kličku, ale míček jí sjel naštěstí pro naše barvy do branky za bezmocnou gólmanku). Do třetí třetiny jsme šly s tím, že se zápasem chceme něco udělat, ale inkasovali jsme hned po třech minutách. Po tomto góle jsme předvedly nejlepší pasáž zápasu. Start jsme zamkly a odstřelovaly jsme je ze všech pozic, bohužel bez gólového úspěchu (trefily jsme i břevno a fantasticky jim zachytala gólmanka). Gól jsme nakonec vstřelily, ale minutu před koncem z hole Elišky Škvorové. Poté jsme zkusily hru v šesti, bohužel bez úspěchu. Naopak půl minuty před koncem (to už jsme byly v 5) Start rozhodl utkání brankou. Konečný stav 3:6.

Do druhého zápasu jsme nastoupily pouze v 9 hráčkách (hrály jsme bez Báry Staré a Šárky Valouchové). Naopak Strašecí měl plnou střídačku (13+2). Přesto chyběla naše bývala princezna Klára Šarochová. Začátek zápasu ukázal, jak bude celý zápas vypadat. Strašecí drželo míček a my jsme skvěle bránily a vyrážely jsme do rychlých a nebezpečných brejků. Z těch několika brejků jsme využily hned tři (Naty Vesecká, Aneta Bártová – pro kterou to byl první gól v této sezóně a Živa Valtová). Po celou první třetinu jsme Strašecí držely daleko od Marušky a když už se Strašecí dostalo do střely, tak nás Maruška podržela. Přesto jsme jeden gól obdržely. Druhá třetina začala naprosto katastrofálně. Po minutě a půl Strašecí srovnalo na 4:4 a my se začaly bát o výsledek. Ale druhá půlka třetiny byla naprosto v našich rukou (tedy spíše v rukou Naty Vesecké, která dala v rychlém sledu 3 branky a to vyhnalo hostující brankářku na střídačku). Ve třetí třetině nás Strašecí zatlačilo a vstřelilo nám dva góly (zas to bylo jen o gól). Pak přestřelka pokračovala ještě gólem Živy Valtové a jedním gólem Strašecího. Strašecí dalo tento gól 5 minut před koncem utkání. Těch pět minut odehrálo jen 5 statečných holek, protože nám Strašecí nedovolilo vystřídat. Naštěstí jsme tlak ustály a po přestřelce 8:7 bereme 3 body my.

Komentář fanoušků našeho týmu: ,,Gratulace holkám za předvedený a odmakaný výkon, zejména v druhém zápase, kdy to byly nervy až do konce!“

Máme za sebou další turnaj, který se dá hodnotit vcelku pozitivně. V prvním zápase Start sice zaslouženě zvítězil, ale u holek se mi líbil výkon a nasazení. Totéž platí i pro druhý zápas, kdy holky odehrály 45 minut na devět lidí a dokázaly porazit velmi kvalitní a silný celek. Když budeme v těchto výkonech pokračovat, tak bez problému se umístíme do třetího místa v tabulce.

Panthers Praha B – Start98 Kunratice 3:6

Panthers Praha B – Sokol Nové Strašecí 8:7

Autor: Daneček a kolektiv