Zasloužený postup našich mladých nadějí

Tuto neděli čekalo naše mladší žáky další soutěžní kolo ve druhém koši.

Na první zápas dorazil krom trenérů Domeze a Pokyho i trenér Jenča, který musel následně odjet s našimi princeznami do Brna a podle jeho slov, to byl právě on, kdo nastartoval naše mladé pušky k výkonům, které nás provázely po celý turnaj, avšak my moc dobře víme, odkud vítr fouká. ;-)

V prvním zápase nás čekal soupeř Prague Tigers. Do zápasu jsme vstoupili lépe my, když v čase 1:18 skóroval náš benjamínek Prokůpek po kolmici od Matyho Mlčocha. Soupeř dokázal záhy odpovědět, ale spíš nešikovně odpovědět, kdy si Suchoš do vlastní branky balónek kopnul. Mohl si alespoň podat ruku s Domezem, který jich taky dal nespočet. :-) Poté v čase 3:29 Béňa zapnul motory a krásnou individuální akcí prošel celé hřiště a zavěsil. Tento aktér byl i u další akce, kdy chvilku před koncem první části ze standardky našel krásně krosem Suchoše, který vymetl pavučinky v soupeřově brance. Ve druhé části jsme opět udeřili první my, kdy se po důrazu na brankovišti prosadil Vojta Petráň, stejný hráč zvyšoval v půlce druhého poločasu, kdy dostal přihrávku do prázdné od Matyho Uhera. Náš gólový účet uzavřel ten, kdo ho také otevřel – Prokůpek nepohrdl prázdnou brankou, kterou mu naservíroval Béňa. Soupeř již dokázal pouze snížit na 2:6 z jeho pohledu necelou minutu před koncem. V tomto zápase jsme prokázali dobrou střeleckou aktivitu, které však chyběl důraz na brankovišti a zároveň že jsme mohli soupeři uštědřit daleko větší gólový příděl, pokud bychom častěji proměňovali naše přečíslení.

O první pauze mezi zápasy došlo na tradiční rozdávaní „dřeváka“ které tentokrát připadlo na Matyho Uhera a nutno říct, že se mu (nebo možná někomu jinému, těžko říct ;-)) dřevák opravdu vydařil.

Na druhý zápas se chopili pera na psaní poznámek naši nejmladší redaktoři Jóňa s Kryštůfkem a vzhledem k první zkušenosti si myslím, že se jim práce povedla. 

Druhý zápas nám byla soupeřem pražská Bohemka. Již od začátku jsme byli pohybově i střelecky aktivnější, což se projevilo v čase 2:40, kdy přišlo shození na Froda, který z beka prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Soupeř dokázal v polovině prvního dějství snížit po našem nedůrazu před bránou, to bylo z jeho strany co se týče gólů vše. Bleskově na to dokázala odpovědět celá naše lajna po krásné kombinaci, do které se zapojili všichni na hřišti, a tak měl Maty Uher jednoduchou práci zamést míček do branky. Do konce zápasu se prosadila hned třikrát dvojice Frodo – Vojta, kdy nejprve Frodo vypustil granát od beka a Vojta dorážel, následně Frodo našel dlouhým krosem Vojtu, který se vytočil od mantinelu a pohodově zavěsil a nakonec Vojta poslal na Froda zpoza brány nahrávku na střelbu z první, se kterou Frodo neměl sebemenší potíže. Ačkoliv v tomto zápase Fanda neměl v bráně moc práce, tak když už nějakou měl dokázal nás podržet.

V zápase o postup nás čekal tým Sparty, se kterým jsme minulé kolo prohráli smolně 1:2, a tak bylo na místě jim co vracet. Jako první šel do vedení soupeř v čase 3:02, kdy dokázal najít skulinku v našem obranném štítu. Odpovědí na to byl gól Matyho Mlčocha, který srovnával ze standardky. Následně se nám podařilo bleskově využít přesilovou hru zásluhou Matyho Uhera, na kterého navázal Vojta krásnou střelou do odkryté brány. Krátce po začátku druhé části soupeř dokázal rychle vstřelit kontaktní gól. V další fázi utkání jsme mohli odskočit opět o rozdíl dvou branek, nejdříve díky Matymu Uherovi, jehož slibná akce však nepřinesla úspěch a následně díky Vojtovi, který si dovolil pěkně drzou „kulišárnu“ a balónek který neměl gólman zcela pod kontrolou vyšťoural z jeho výstroje, bohužel však minul. Sparta srovnala v čase 4:40, a to se již do konce utkání nezměnilo, následovat tedy musela dovednostní soutěž – nájezdy. Dle poznámek našich redaktorů panoval na hřišti velký strach. Jako první od nás jel Vojta, který bohužel nedal. Mrzet nás to však nemuselo, jelikož soupeř také neproměnil svůj pokus. Jako náš další exekutor jel Béňa a s chladnou hlavou proměnil. Fanda další soupeřův pokus lapil, a tak bylo vše v rukou našeho „květoše“ – Froda. Samozřejmě, že proměnil a následovala velice pompézní a bujará oslava celého týmu.

Kluky bychom chtěli pochválit za předvedenou hru během celého turnaje, ale jak se říká, vždy je co zlepšovat. Pochvalu si zaslouží opravdu všichni do jednoho, včetně skvěle chytajícího Fandy. Děkujeme rodičům za podporu a těšíme se na příště, kde už bude trenérský štáb správně obsazen, že? :-)

Panthers Praha – Prague Tigers 6:2

Panthers Praha – FbŠ Bohemians 5:1

Panthers Praha – AC Sparta Praha (o 1. místo) 4:3pn

Autor: Domez