První body pro Dorostenky!

V dalším turnaji nás čekaly soupeřky, se kterými jsme ještě v této sezoně nepotkali. Na turnaj jsme dorazili v hojném počtu patnácti hráček do pole a chtěli jsme ukázat, že jsme zase o trochu lepší.

Na jednu stranu je těžké to vnímat, když člověk nemá odstup, nicméně je třeba říct, že holky se opravdu zlepšují. Při hře do obrany již neběháme po hřišti jako zmatené včely a občas to i vypadá, že víme, co děláme. Po krátké poradě v šatně jsme nadšeně přišli na hřiště, abychom předvedli tu nejpomalejší rozcvičku v dějinách, ale o tom snad jindy. Do zápasu proti Black Angels, které se krčí stejně jako my na chvostu tabulky, ale na rozdíl od nás již mají s vrcholovou ligou zkušenost. Do zápasu jsme vstoupili s chutí a bez zbytečného respektu a prvních pár střídání jsme byli jednoznačně lepší. Soupeřky se ale brzo oklepaly a začaly naopak tlačit nás. Také se projevila jejich výšková převaha a větší důraz v osobních soubojích. Po první třetině stáhli trenéři sestavu na dvě lajny a holky se opět dostaly do zápasu, bohužel se holky netlačily do koncovky a raději vždy ještě hledaly lépe postavenou hráčku, což byl většinou nejen nadlidský, ale také zbytečný úkol. Holky zkrátka ještě neumí vyhodnotit situaci vhodnou ke střelbě a zároveň si moc na svoji střelbu nevěří, což je ale chyba, jelikož většina z nich již má střelbu nebezpečnou. Spojíme-li tedy zmíněné chyby v útoku s chybami v obraně (špatně jsme pokrývali střed podhroty a dostávali tak laciné branky, aniž by soupeřky musely předvést něco navíc), dostaneme nelichotivý výsledek, který ne úplně odpovídal obrazu hry. Před druhým utkáním se trenérská dvojice odjela občerstvit a ponechala tak tým, aby si užil chvilku bez jejich pohledu. Většina holek využila volného času k hrátkám s balonkem, za což jim patří pochvala ☺

V druhém zápasu se na druhou stranu postavily hráčky v typických oranžových dresech z domečku kouzelníků a kouzelnic. Soupeřky mají podobný příběh jako my. Minulý rok hrály přebor, který jim stejně jako nám přišel malý a tak se přihlásili do vrcholové soutěže, kde okusily, jak chutná nejlepší florbal dorostenek ve středních Čechách. S trenérem jsme ještě před zápasem poklábosili a posteskli se, že propast mezi oběma ligami je hlubší než Macocha.  

Od zápasu jsme tedy čekaly vyrovnaný souboj. A ze začátku jsme byli opravdu překvapení, protože Wizardky vyklidily celou naší polovinu a začínaly hrát až od půlící čáry. Ocitli jsme se tedy v situaci, kterou jsme v sezóně ještě nezažili, poprvé jsme hráli „do plných“. V první třetině se soupeřky skoro nedostaly k naší bráně a my jsme sice byli na balonku, ale nebyli jsme příliš nebezpeční. V druhé třetině jsme sáhli po taktickém tahu známém jako Jenča move. Zároveň zlepšili napadání a získávali tak spoustu míčků a začali soupeřky přehrávat. Začaly také padat góly a poprvé v lize jsme se dostali v zápase do vyššího vedení a kontrolovali jsme zápas. Ve třetí třetině jsme znovu povolali do zbraně třetí lajnu, aby získávala zkušenosti. Bohužel získala ty nejhorší možné a musela tak opět zamířit na střídačku, neboť se trenérskému duu vkradl na mysl strach o výsledek. Výsledek opět neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti, ale takový už je sport. Soupeřky maximálně využily všechny naše chyby, kdežto my jsme i dobře vypracované šance zahazovali s lehkostí blázna.

První body jsou každopádně doma a to se prostě počítá.☺ Holky dostaly od trenérů pokyny, co mají zlepšit a věříme, že příště to bude zase o trochu lepší. Co je totiž na holkách třeba ocenit je, že se opravdu chtějí zlepšit a florbalu věnují spoustu volného času a na tréninky i zápasy si skoro všechny udělají vždy čas, což ještě (nutno dodat bohužel) není v našem florbalovém brčálku běžná věc.

Panthers Praha – Black Angels 1:5
Panthers Praha – Wizards DDM P10 4:3

Autor: Gigi