Berounský obrat v podání Déčka

V neděli odpoledne dorazila do Berounské haly tradiční sestava, absentujícího Bendyse, Drobka a Kokiho (čest památce těch, na které jsem zapomněl) nahradil Kocour a Pepe (jehož drahé polovičce děkujeme za obrázkový materiál dostupný níže).Jelikož nás čekaly týmy z druhého a třetího místa odspoda, bylo jasné, že to budou vyrovnané zápasy a že i přes aktuální střeleckou nemohoucnost musíme přivést povinných 6 bodů. Obojí se vyplnilo zhruba tak z půlky a stále tak držíme střed tabulky.

První zápas jsme sehráli proti mladíkům z Floorball Clubu Falcon, kteří přijeli odhodlaní odpoutat se ode dna tabulky, a podle toho zápas také vypadal. Co mladí Sokoli ještě nezvládali s takticky, nahrazovali svou dravostí a důrazem, což nám v kombinaci s kluzkou podlahou dělalo výrazné problémy hlavně v osobních soubojích. Výsledkem toho je celkem 8 dvouminutových trestů – ovšem spravedlivě 4:4, z toho na každé straně pouze jeden za fauly hokejkou. Že to byl spíše boj, než krásný florbal, napovídá i skóre 3:2, bohužel soupeř vstřelil o branku víc a my jen ukázali, že naše největší slabina je už od začátku sezony v zakončení. Průběh zápasu byl po celou dobu vyrovnaný a vlastně rozhodly pouze přesilovky. My ze 4 možností nevyužili ani jednu, Falconi měli úspěšnost padesáti procentní a to ještě neproměnili nájezd, když se mladý nájezdník zalekl Ondrova skoku z branky a místo míčku se ho snažil odpalem do hlavy odehnat co nejdál od svých nohou. Naše akcie držel nad vodou svými dvěma zásahy David Volek, ale jelikož třetí třetina přinesla pouze náš tlak a žádnou vstřelenou branku, rozešli jsme se o 3 body a pár chomáčů vytrhaných vlasů lehčí.

Po nezvykle krátké jednozápasové pauze nás čekal soupeř z patra ještě o jedno nižšího, Floor Maniacs Mělník. Nástup do zápasu se nám povedl, jako ještě v sezoně nikdy, když jsme si tradiční dvojku za špatné střídání šli odsedět hned po půl minutě hry #PaucisDikyTomuVedeKanaduTrestu. Oslabení strávené na útočné polovině nám jasně napovědělo, že tentokrát máme cestu k vítězství krásně umetenou, a tak jsme za další dvě minuty spálili asi 3 šance a inkasovali, aby nás až tohle nakoplo a po půlce první třetiny přišla konečně naše odpověď. Za 20 vteřin jsme zvládli dát tolik gólů, jako za minulý zápas, Kocour přidal pojistku v podobě třetí branky a my se radovali, že zase plníme normy v podobě co gól, to bod. Do dalších třetin nás obohatil svou trenérskou podporou i do té chvíle chybějící Daneček a díky naší nabyté pohodě jsme začali vyučovat florbal. Ve druhé části jsme přidali další 3 branky (2x Šimi a Luboš) a také 4 trestné minuty. Třetí třetina za stavu 6:1 jasně ukázala, že nízká produktivita trápí všechny a když je to možné, že branek chceme vstřelit co nejvíce. Hattrick nejdříve dokončil Martin Šimůnek a v závěsu za ním také Luboš Berka a skóre uzavřel a desítku narazil Honza Šťastný svou další brankou do šibenice (jinam to totiž neumí). Po obratu naší předváděné hry slavíme výhru 10:2 a doufáme, že v dalších zápasech naše střelecké umění zůstane minimálně stejné, byť jsme na 10 branek potřebovali vcelku velké množství šancí.

Další turnaj nás čeká druhý prosincový víkend v Kunraticích, čekají nás staří známí z Kubánské Klanu a SK Black Dragons, takže se určitě můžeme těšit na vyrovnané zápasy, kde o motivaci vyhrát nebude nouze.

Panthers Praha – Floorbal Club Falcon B 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Panthers Praha – Floor Maniacs Mělník B 10:2
(3:1, 3:0, 4:1)