Z Židenic se třemi bodíky, reprezentační pauzu stráví princezny na pátém místě!

Na poslední zápas před dlouhou reprezentační pauzou se princezny vypravily do Brna. Úkol byl jasný – napravit páteční prohru s Tatranem a přivézt, vzdory další nepříznivé tipovačce našeho nejoblíbenějšího florbalového redaktora, plný počet bodů, aby mohly opět stoupnout na 5. příčku v tabulce.

Vstup do utkání se Panterkám vydařil. Trpělivost, aktivnější přístup na hřišti a větší chuť po gólu se jim vyplatily a v 10. minutě byly prvním týmem, který mohl oslavovat vstřelenou branku. Nahrávku Slané využila Nováková a krásnou střelou pod ruku poslala Panterky do vedení. Hned ve 12. minutě po dokonalé souhře dua Zittová – Pitterlingová při standardní situaci z rohu byl na světe další gól pro princezny. Bohužel minutu poté odpověděla svou první brankou v extralize Brňanka Smutná (a její tým už nemusel být tak smutný, protože prohrával jen o gól…). Zbytek první třetiny mohli fanoušci na tribunách vidět celkem slušný florbal. Žádné změny skóre ale nenastaly, přestože Panterky měly dokonce možnost zabodovat v přesilovce. Málo se však tlačily do střely a chyběla jim rychlost a přesnost přihrávek.

Po přestávce se domácí vrátily do hry daleko důraznější, ale poctivá obrana, bloky ve stylu “dala jsem do toho život”, a když ani ty nepomohly, tak výborné zákroky gólmanky Topolové jim nedovolily zabodovat. Stejně tomu bylo i v oslabení, kdy se naopak podařilo skórovat Panterkám. Ve 23. minutě jsme tak mohli být svědky skvělé podívané – klasický gól s pádem typu kotoul letmo v podání staré známé “padavky” Miklíkové, nahrávala Šusterová. S náskokem o 2 góly mohly princezny hrát s chladnější hlavou. Neuběhla ani minuta a další vyloučení na straně domácích, kterým se během střídání nepodařilo správně spočítat hračky na hřišti. Příležitosti se chopila opět Pitterlingová, později jmenována trenérem Jenšíkem na “přesilovkovou střelkyni”, a po přihrávce Hubáčkové střelou z výběhu upravila skóre na 4:1. V následujících minutách prověřovaly Panterky obranu soupeřek jednou střelou za druhou. Remešová v brance však svůj tým podržela a nepřipustila žádnou další branku na svém kontě. Ve 34. minutě se znenadání trefila opět Smutná a závěr druhé třetiny byl výkon princezen na hřišti tak trochu nervózní.

Nervozita se bohužel přenesla i do třetí třetiny. Hra byla křečovitá a mnohem častěji docházelo ke střetům. Oba týmy jako by prolistovaly nespočet florbalových kuchařek, ale ne a ne najít ten správný recept na gól. Hráčky Židenic se na rozdíl od Panterek rozstřílely. Pozorná Topolová však zneškodňovala jednu šanci za druhou. Ve 49. minutě nabídla dle rozhodčích nepovoleným zákrokem Nedvědová soupeřkám šanci na snížení bodového rozdílu v přesilové hře, ale jejich snahy ztroskotaly na malé produktivitě. Po zaváhání v první půlce třetiny začaly Panterky opět přebírat otěže zápasu a svou důsledností si dokázaly vedení pohlídat. Domácí zkoušely i hru bez brankáře, ale nepomohlo ani to. Konečný stav utkání tedy 4:2 pro princezny.

Princezny obraly Židenice v jejich domácí aréně o cenné 3 body a během třítýdenní přestávky, kterou vyplní ženský mistrovský šampionát v Bratislavě, se mohou vyhřívat na velmi příznivém 5. místě.

Holky se před cestou zpět do Prahy zastavily v některém ze stánků pouličního občerstvení u brněnského hlavního nádraží, kde se posilnily skvělými pokrmy za ceny více než lidové, například nudle s masem a zeleninou za 60,-, polévka za 20,- nebo smažený sýr s hranolky za 49,-. To v Praze opravdu nemáme! Ty z lepších poměrů si mohly dovolit sáhnout po některém z kousků nabízených věhlasných americkým fastfoodovým řetězcem za ne tak příznivé ceny. Zpáteční cesta vlakem se zprvu také nejevila příznivě, jelikož nebylo možné zakoupit místenky. Na nástupišti jsme tedy čekali už půl hodiny před příjezdem vlaku, abychom našli místa na sezení. Čekání jsme si krátili již stokrát omílanými vtípky na konto stále těch samých věčně šikanovaných členů týmu, které ovšem jsou vtipné i po sté. Nakonec vše proběhlo hladce a o zábavu ve vlaku se nám postarala mobilní aplikace B612. Poskytli jsme vám malou ukázku na instagramovém účtu Panthers Praha. :-)

103

Vyjádření trenéra domácích (Petra Prouzová): „Bez proměnění jasných gólových šancí se těžko vyhraje zápas. Bohužel jsme přišli o další důležité body, které nás už teď velice mrzí. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme šťastnou a rychlou cestu domů po D1.“

Vyjádření trenéra hostí (Lukáš Jenšík): „Dneska pro nás důležité tři body. Troufám si říci, že jsme po první a druhou třetinu byli lepším týmem, v té třetí jsme pak přestali hrát a nechali soupeře zdramatizovat utkání. Velice nás mrzí páteční zápas na Tatranu, kdybychom zvládli třetí třetinu tak jako dnes, tak máme z víkendu 6 bodů. Děkuji soupeři za férový zápas, taktéž pak pořadatelskému týmu.“