Okleštěná sestava Mladších žáků vyrazila bojovat do Boleslavi

Další turnaj čekal Mladší žáky B v Mladé Boleslavi. Hned v prvním zápase jsme se střetli s výběrem domácího týmu. Těžko říct, co kluky rozhodilo, jestli dlouhé cestování, brzké vstávání nebo zástupci něžného pohlaví v řadách soupeře. Výsledkem toho bylo inkasování gólu hned při prvním střídání. Hra byla víceméně vyrovnaná, nicméně přišel od nás fatálek, když se oba obránci nechali unést a běželi za hráčem s míčkem a druhého nechali úplně volného, 0:2. Naštěstí jsme se pak probrali a výsledkem bylo sólo přes několik hráčů, zátah a snížení. Bohužel kluci pak zopakovali stejnou chybu jako předtím, a tak jsme šli zpytovat svědomí za stavu 1:3. Po přestávce se obraz hry moc nezměnil, stále byla vyrovnaná. Až asi po třech minutách kluci začali předvádět, jak že se to má hrát. Výsledkem tlaku bylo další míchání od Víti, který napřáhl a ačkoli jeho střela byla sražena, stejně zaplula za záda gólmana. Soupeř začal být nervózní a kupil chyby. Vojta Ježek napřáhl z půlky a vyslal pumelici, která zajistila vyrovnání. Do konce zápasu jsme pak marně bušili na soupeřovu bránu, čtvrtý gól jsme bohužel nedokázali přidat. I tak si kluci ( zejména za poslední pětiminutovku ) vysloužili pochvalu.

K druhému utkání jsme nastoupili proti mnohem silnějšímu soupeři, pražské Spartě. Soupeř od začátku držel balónek a my jsme se nezmohli absolutně na nic. Zpočátku se soupeř pouze zastřeloval, ale po necelých třech minutách se poprvé dokázal prosadit. Dál se na nás valil jeden útok za druhým, a k tomu všemu se nám zranil Víťa. O půli na světelné tabuli svítilo skóre 0:5. Hlavní úkol do další části byl jasný, hodit tu první za hlavu a ukázat že umíme hrát florbal. Přestože druhá půle byla o něco lepší a všichni kluci poctivě jezdili, Sparta dál navyšovala náskok. Po neúspěšných únicích na gólmana Vojty (Hegara) a Vojty (Ježka) si balónek vzal už ošetřený Víťa a ukázal že dnes míří skutečně přesně. Minutu před koncem si ještě Albert spletl pokyn důraz s pokynem vyhledej a znič, když vypnul protihráče u mantinelu. To bylo ze zápasů vše.

Následoval tedy nepopulární souboj o sestup proti Olympu. Hned od začátku jsme do zápasu vstoupili aktivně a začali jsme několika slibnými šancemi. Bohužel to byl soupeř, kdo otevřel skóre. Nicméně to bylo pro první půli vše. Následoval totiž náš místy až drtivý tlak a postupně jsme otočili skóre. Stav 3:1 o pauze nebyl vůbec rozhodnutý. I tak jsme byli vzhledem k předvedené hře v klidu a jediné k čemu jsme kluky nabádali bylo nepolevit. Kluci sice nepolevili, ale soupeři se podařilo snížit. Ale to bylo zase vše, pak jsme suverénně ovládali zápas a soupeř nedostal ani čuchnout. Ke konci zápasu se předvedl buldozer Marek, když přehodil soupeře za naší brankou.

Kluci předvedli, že umí hrát florbal, pouze doufáme, že jim to vydrží i do dalších turnajů. Děkujeme pořadatelům, kteří si připravili vyhlášení nejlepšího střelce a hráče každého týmu. Všechny týmy taky obdrželi bonbóny a diplom. Velký dík také patří všem rodičům za podporu a hráčům za výkony. Budeme se opět těšit na dalším turnaji.

Autor: Dan Ježil