NHL na Radlicích

Dorostence tentokráte rozpis trochu pošetřil a nechal je v posteli alespoň o trochu déle. Aby však byla udržena rovnováha vesmíru bylo toto dobrodiní vykoupeno pořadatelskou službou, na jejíž kvalitě si již tradičně zakládáme.

V prvním utkání nás čekala Orka, a tak jsme čekali ofenzivní zápas. Tato předpověď se vyplnila již v první třetině, kdy jsme nejprve grandiózně odskočili do vedení 4:0, abychom následně přestali hrát a soupeře nechali srovnat, a poté opět odskočili, tentokráte v poměru 7:4. Fanoušek defenzivního florbalu tedy již po první třetině utekl z haly. O zbývající části zápasu se toho mnoho napsat nedá, góly stále padaly, až do celkového počtu 25, ale hra se řádně přiostřila a nesportovních zákroku notně přibylo. Upřímně je třeba přiznat, že rozhodčím tento zápas vůbec nevyšel, z čehož plynulo množství nepřesností, zákeřností a negativních emocí. 3 body se počítají. Bohužel jsme již na začátku zápasu přišli o Přemka Vávru, který inkasoval zásah do ruky a musel absolvovat vyšetření v nemocnici. Celý tým drží palce, aby to dobře dopadlo a brzy zase proháněl obránce soupeře a dával zadovky naslepo před bránu.

Pro fanoušky mezi zápasového obsahu, se trenérské duo (bez Míly, který odfrčel domů) vydalo tradičně do Anny na oběd (6/10) a plánovat taktiku na nadcházející zápasy. A taky na silvestr a vánoční večírek.

Druhý zápas se nesl v úplně odlišném tempu a duchu. Přátelský tým z Rudné nastoupil v ořezané sestavě, která Panterům nekladla příliš velký odpor, ačkoli několik nebezpečných výpadů musel hasit Kristián. Kluci postupně zvyšovali náskok až na konečných 12:0 a herně jasně dominovali. Ceníme přístup soupeře, který i přes nepříznivý stav hrál florbal až do konce a nepostavil Prešov. Za zmínku stojí taky precizní pumelice po ose velké brankoviště – strop haly, kterou vystřihnul Tomáš Mánek podle hesla čím víc granát , tím víc gól.

Závěrem poděkování všem hráčům, rodičům a fanouškům. Jak to tak občas bývá před druhým zápasem jsme se dozvěděli nemilou zvěst, sice že vyšetření nedopadlo dobře a Přéma inkasoval frakturu ruky. Kluci se semknuli a po každém vstřeleném góle posílali pozdrav pokřikem „heeej Přéma“. Doufáme, že vše proběhne bez komplikací a Přéma se nám brzy vrátí do kabiny.

Rádi bychom také vyzdvihli nadprůměrnou kvalitu pořadatelské služby, a hlavně Honzu Sysla, který zastal s pomocí vycházejících hvězd Míši Petráně a Adama Šejvla a obětavých rodičů pana Šejvla a pana Petráka, všechny potřebné role. Děkujeme!

Fotografie na Facebooku

Panthers Praha vs. Orka Horní Počernice 15:10 (online)

Panthers Praha vs. Sokol Rudná 12:0 (online)