Sváteční bitva o Stodolu se smutným koncem

Sedmnáctý listopad trávil v hlavním městě každý po svém. Někdo se vydal do pražských ulic připomenout si důležité momenty našich dějin #dikyzemuzem. Někdo trávil odpoledne v útrobách střešovické Stodoly, kde bylo k vidění napínavé derby. Střetly se v něm dva pražské extraligové celky, pro něž je tato hala domácí svatyní. Pro tentokrát domácí #princezny z Panthers Praha bohužel podlehly děvčatům z Tatranu Střešovice.

Po předzápasové poradě v duchu hesla Sametové revoluce “Kdy – když ne teď? Kdo – když ne my?” (můžeme porazit Tatran) a úspěšném nástupu na hrací plochu bez sebemenšího náznaku zamotání do sítě proslulé zamotávačky do sítě Pitterlingové mohlo být sváteční střešovické derby zahájeno. Na začátku Panterky na hřišti dominovaly, byly více na balonku a téměř nepustily své sokyně na vlastní polovinu. Předváděly pohledný florbal, ale bohužel žádná z vypracovaných šancí neskončila gólem. S kapkou štěstí v 15. minutě naopak dokázala dostat do vedení hráčky Tatranu Morová, když backhandovou střelou našla skulinku mezi nohama Horňákové. Uplynula však minuta a bylo vyrovnáno. Po prohození Šusterové na Zittovou, ta svým typickým krosem vyhledala nabíhající Miklíkovou, která dopravila za záda Humlové. Tím to ale nekončilo a přesně minutu poté se prosadila Hubáčková, která po svižné rozehrávce standardní situace poslala na vzdálenější tyč nahrávku od Zittové. Neuběhla ani minuta a dvoubrankový náskok se stal skutečností (a malý střelecký sen obránkyně Pitterlingové také). Rozehrávky na půlce se chopila Šusterová, nahrála na Pitterlingovou, jejíž nekompromisní dělovka takové rychlosti, že by na míček stačila sednout moucha, vymetla pavučinu v tatranské brance. Poté přišlo i první vyloučení. Nabídnutou přesilovku však Panterky nedokázaly využít ve svůj prospěch.

Druhou periodu odstartovaly lépe Tatranky. Hned v 5. minutě se jim zvýšená aktivita vyplatila, když se po úspěšně vykrytém brejku hostujícího týmu chopila Matěvosová, oběhla branku a nikým nezastavená stáhla náskok Panterek na jedinou branku. Hra se přelévala ze strany na stranu, div se z toho divákům hlavy nezamotaly. Panterky vysílaly na bránu soupeřek jedovaté střely, ale pouze jedna jediná z nich se dostala tam, kam má. Ve 28. minutě z úctyhodné vzdálenosti trefila nádhernou ranou šibenici v brance Tatranu Vranová. Gólová odpověď přišla vzápětí. Rázná Faltusová se vymotala ze souboje a z výběhu na střed míří pod ruku Horňákové. Stav 3:4. Aspiraci na zisk ceny fair play, která se uděluje po skončení sezóny týmu s nejnižším počtem trestných minut, zkomplikovala ve 29. minutě Slaná sekáním a nabídla Tatranu možnost vyrovnat v početní převaze. Princezny se však zuby nehty ubránily a mohly pokračovat v plném počtu. Závěr třetiny přinesl opět zajímavé, avšak neproměněné šance. Také se jednalo o tu část zápasu, v níž Zittová nejintenzivněji ukazovala svým soupeřkám, jak hrát na housle. Tatrankám došly nervy a až do konce třetiny se místo balonku zajímaly spíš o houslovou virtuózku.

Z posledního střídání si do třetí třetiny přenesla dvouminutový trest Pitterlingová, která navázala na Slanou stejným prohřeškem, a postavila tak své spoluhráčky do nepříjemné pozice. I tentokrát dokázaly princezny čelit tlaku soupeřek. Na oslabení navázaly opatrnější hrou a to, co se na hřišti odehrávalo, už nebylo tak pohledné jako doposud. Srovnání na 4:4 se chopila tahounka Tatranek Faltusová a po drobném nedorozumění a chybějícímu důrazu obrany Panterek dopravila míček za záda Horňákové. V 52. minutě Faltusová s Matěvosovou dokázaly princeznám platnost pravidla nedáš-dostaneš a přesunuly tak rychlým protiútokem vedení na svou stranu. Šlo do tuhého, přibylo soubojů, více ztrát a na hřišti zavládl zmatek. Trenér Jenšík si minutu a půl před koncem vyžádal pro své svěřenkyně oddechový čas a poslal je na plac v šesti. Bohužel toho Faltusová využila lobem z půlky a pomyslně uzavřela Panterkám bránu k vítězství. K dalším změnám skóre už do závěrečné sirény nedošlo. Konečný stav tedy 4:6 a body berou holky ze Střešovic.

I přes jasnou herní dominanci v první a druhé třetině nedokázaly Panterky skórovat branky a nechaly si tyto cenné 3 body utéct. Také v souboji fanoušků díky hlasitým zvukům bubnů zvítězili tatranští „ultras“ a nezbývá tedy než si položit otázku, zda by si panterský faklub neměl zajistit i jiné hudební nástroje než jen trumpetu Honzy Svatavy. Jedno je jisté. Už teď se můžeme těšit na odvetu ve druhé polovině základní části opět ve Stodole.

Další zápas čeká princezny hned v neděli 19.11. Vydají se do moravské metropole změřit síly proti Židenicím a zápas to bude minimálně stejně důležitý jako tento. Věříme, že se z prohry poučí a z Brna dovezou 3 bodíky do sbírky.

Pravda a láska ať zvítězí nad lží a nenávistí.