Po derby s nováčkem Áčko opět první

10. kolo Národní ligy: Wizards DDM Praha 10 – Panthers Praha 2:6 (0:1, 1:3, 1:2) online

Čekal nás další zápas, který byl přímým soubojem o průběžné první místo a do cesty se nám postavil letošní nováček soutěže, nám dobře známý tým čarodějů z Prahy 10 a i přestože se jejich tým trochu obměnil, mohli jsme dobře předpokládat, co nás čeká a tedy se na to i dostatečně připravit. Několik mezer v naší sestavě doplnil mladík Škoda a sestava se smrskla na 13 borců. kteří odehráli celý zápas.

Celé utkání jsme byli lehce lepším týmem, byl vidět rozdíl ve zkušenostech a v přehledu na hřišti. Soupeř je na tom dobře fyzicky a velmi dobře technicky, ale hlavně, co se týče individualit, takže v průměru i v těchto dovednostech vedeme my. V čem byl ale zcela zásadní a rozhodující rozdíl, bylo proměňování šancí. Tuto schopnost měli dnes kouzelníci doslova zamčenou a trápili se celý zápas včetně několika přesilovek a to rozhodlo, navíc k tomu přispěl i excelentními zákroky muž v brance Hruška, první gól v mužském Áčku pak zaznamenal již zmíněný mladík Škoda, což byl skoro až do poloviny dlouho taky jediným gólem zápasu, než se zcela utrhl ze řetězu Lukáš Tomeš a vstřelil čtyři branky v řadě, ty tři ve velmi krátké době (mezi 34. a 37. minutou) a tu poslední na začátku třetí třetiny, kdy bylo skoro rozhodnuto – soupeř, přestože sympaticky hrál až do konce, byl pochopitelně z vývoje tak frustrovaný, že kromě snížení Šrámka na konečných 2:6 se nebyl schopen trefit skoro z ničeho.

Pohlídali jsme si tak zkušeně tři body, které se můžou zdát jako snadné či dokonce povinné, ale nebylo tomu tak, zápas se nám hodně povedl a soupeři hodně nepovedl, pokud by tomu bylo jinak, tak by prostý fakt, že jsme lepší, nemusel vůbec stačit, dobře to známe z jiných zápasů. Hráli jsme poctivě po celou dobu a podle pokynů a bylo tomu jen máloco vytknout, samozřejmě klasicky některá vyloučení bychom si mohli odpustit.

Příští kolo nás čekají Strakonice, kde se přesně ukáže, zda se dokážeme soustředit i na jiný zápas, který už nemusí být tak florbalový, jako tento.