S dobrým rozmarem a střeleckým nezdarem

K 10. kolu Extraligy žen odcestovaly princezny až k hranicím s Polskem, do pod smogem schované Ostravy. Ač v poměrně oslabené sestavě, popraly se s ženami rytíře Vítka statečně.

V dobrém rozmaru po výživné cestě vlakem, kde postřílely nespočet kachen a málem u toho došlo k rozvrácení několika přátelství, dorazily Panterky netradičně na SH SOŠ Dopravní Ostrava. Dobrý rozmar byl umocněn po vstupu do šatny, která byla větší než všechny šatny na Děkance dohromady, kdy každá hráčka měla svou vlastní lavičku, 10 laviček zbylo a spoluhráčkám na druhé straně šatny musela děvčata telefonovat, aby se slyšela. Při nástupu k utkání celá hala čekala na koho jiného než na Pitterlingovou, která se při vbíhání na hřiště zamotala do sítě za bránou. Po minutě se vymotala a sklidila za to ovace všech přítomných. Když to chtěla okomentovat, nikdo ji neslyšel, protože už se dávno halou ozývaly pokřiky obou družstev.

Utkání začalo opatrně, vzhledem k tomu, že jak Vítkovice, tak Panthers, nastoupily v poměrně okleštěné sestavě. Princezny hrály zodpovědně ze zatažené obrany, kde čekaly na chybu soupeřek. Míček měly v držení převážně Rytířky, jejich střelecké pokusy však vždy ztroskotaly na výborně chytající Horňákové. Nutno říci, že kolikrát vychytala i nechytatelné a přiváděla Ostravačky k šílenství. Pár šancí, a to slibných, si vypracovaly i pražské dívky. Především Miklíková několikrát nechala vyniknout svou neschopnost vstřelit gól v situaci jeden na nikoho. Sama to vždy okomentovala slovy: “Hele sorry, to fakt nešlo.” Po další neproměněné šanci padavky Miklíkové potvrdila Šponiarová pravdivost hesla “Nedáš – dostaneš” a ve 13. minutě otevřela skóre zápasu. Po gólu Rytířky i nadále dobývaly svatyni Horňákové, do konce první třetiny se jim už ale míček za brankovou čáru dostat nepodařilo.

Po dobrém startu do zápasu ani ve druhé třetině princezny nepolevily. Motivace využít alespoň některé z šancí, které se jim během zápasu povedlo vytvořit, byla vysoká. Vzhledem ke kvalitě obrany soupeřek a pozorným zákrokům gólmanky Kubíčkové ani druhá třetina nepřinesla gólové ovoce. Naopak Rytířky i přes zodpovědnou hru Panterek do obrany dokázaly navýšit skóre o další dva kousky. Nejprve se v 26. minutě z rohu vymotala nedůrazně odbráněná, takže spíš neodbráněná, Šponiarová a krásně umístěnou střelou na bližší tyč gólmanovi pod ruku poslala svůj tým do dvoubrankového vedení. Ve 34. minutě se kvůli nepozorné přihrávce během střídání formací podařilo Kieckové zmocnit míčku v blízkosti panterské střídačky a neohroženě si poradila s Horňákovou. Do konce druhé části se už skóre neměnilo.

Také třetí třetina byla ve znamení střelecké neúspěšnosti na obou stranách. Panterky neúspěšné úplně, Vítkovické hráčky zas tolik ne, když se jim podařilo přidat ještě jednu branku, a to ve 48. minutě dílem polské akvizice Justyny Krzywak. Panterky se snažily vstřelit alespoň jeden čestný gól, který by si za svůj výkon opravdu zasloužily. Několikrát se v slibné šanci ocitla Vesecká, nejblíže gólu byla minutu před koncem utkání univerzálka Slaná, míček se však za brankovou čáru nedokutálel. Po závěrečné siréně byl stav tedy sympatických 4:0.

Po zápase si daly princezny nějaké to fitness food ve fast foodu a čekala je několikahodinová cesta zpět do Prahy. Opět si navzájem zastřílely do kachniček a Škvor si dal k večeři 30 deka nivy a 5 párků. Pitterlingová se do kousku ukradené ostravské sítě snažila sbalit cizího spolucestujícího, nejprve ho neúspěšně lákala na záchod pod záminkou opravy netekoucí vody, potom mu dokonce zablokovala uličku, aby ji pán musel obskočit. V Olomouci přistoupily hráčky Bohemians, se kterými děvčata probrala odehrané zápasy a před půlnocí vlak úspěšně dorazil do Prahy.

Sečteno a podtrženo, ač by Panterky mohly být s výsledkem spokojeny, tak opět, jako v každém letošním zápase, mohl být lepší. Všechny čtyři branky obdržené od soupeřek byly tak trochu zbytečné a pouze potrestaly naši nepozornost a nedůraz. Další utkání čekají princezny o prodlouženém víkendu – v pátek uzavřou v 15:00 ve Stodole první polovinu základní části bitvou s Tatranem, v neděli je čeká výjezd do Brna.

1.SC Vítkovice – Panthers Praha 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) online|stream
Střely na branku: 35:10
Vyloučení: 0:0
Využití: 0:0
Diváci: 63

Vyjádření trenéra domácích (Richard Urban): První třetina byla z naší strany velmi dobrá, akorát jsme spálili spoustu šancí. V dalším průběhu zápasu se soupeř více zatáhl před své brankoviště a vyrážel na ojedinělé ale nebezpečné brejky. I když nám to střelecky moc nelepilo, tak jsem s výkonem poměrně spokojený. Děkujeme soupeři a děkujeme pořadatelům.

Vyjádření trenéra hostí (Jan Tůma): Gratulace soupeři k zaslouženému vítězství. Z naší strany výborný výkon do obrany. V útoku už to bylo slabší. Alespoň jeden gól jsme si zasloužili dát. Díky soupeřkám za zápas a díky pořadatelské službě.