První turnaj třetího družstva Elévů v probíhající sezoně

V sobotu ráno se naši Elévové vydali do Mladé Boleslavi, jelikož to byl pro někoho první turnaj v sezóně, a troufnu si říci i v kariéře, nebyla nouze o nervozitu, která naštěstí brzy spadla a kluci si mohli užít turnaj bez zbytečného stresu. Všechny zápasy byly nesmírně vyrovnané a rozhodovaly pouze minuty, ve kterých přestali hrát nebo naopak, trochu více do toho šlápli.

První zápas narazili na TJ Sokol Petrovice, který na kluky vletěl hned od začátku a po pár minutách si dokázal soupeř vydobýt náskok. Naštěstí se naši hoši z toho dokázali včas oklepat, zařadit vyšší rychlostní stupeň a postupem času režírovat hru, kterou ve druhé polovině dokázali urvat na svou stranu a vytvořit si pohodlný čtyřgólový náskok. V závěru utkání darovali soupeři ještě dvě branky, ale ty už na výsledku nic nezměnily. Po vyrovnaném zápase svítilo na světelné tabuli skóre 10:8 pro náš prospěch.
Následovala delší pauza, ve které se každý posilnil tím, co mu maminka připravila a mohl se přitom těšit na druhý zápas ve skupině proti Orlíkům z Kutné Hory. Zápas byl opět více než vyrovnaný a jak se občas říká: „Povolíš, přitáhneš.“, tak ani toto klání nebylo výjimkou, klukům utekla první polovina, jelikož to chtěli hrát až moc profesorsky – bez běhání a na místě. Ve druhé polovině opět zabrali a v poslední minutě se jim podařilo vstřelit dva fíky, které pomohly k vydřené remíze 6:6.
Zápas o konečné třetí místo byl proti domácímu týmu Technology florbal Mladá Boleslav – Black. Jak už jsou kluci zvyklí z předešlých zápasů, tak chtěli pokračovat v trendu vyrovnaných zápasů. „Úkol“ splnili, ale už neměli takové štěstí jako v minulých zápasech, i když dokázali zasypat strážce svatyně soupeřovi branky střelami a nebylo jich rozhodně málo, recept na jeho překonání našli jen Tady, Rafík a dobře hrající Vojta. Bohužel tři naše branky na vítězství nestačily a po výsledku 3:5 si odnáší naši borci konečné čtvrté místo v turnaji.
Chtěl bych pochválit všechny aktéry za předvedenou hru, a za to že plnili pokyny trenéra a samozřejmě poděkovat rodičům za podporu.