Comeback jako z pohádky, stačil nebo ne?

V neděli jsme se sešli v nedaleké Unhošti, kde jsme chtěli předvést své dovednosti, a jak už je téměř zvykem, poprat se o nejvyšší příčky.

V prvním zápase nás čekali „Klokánci“ z Bohemky. Začátek utkání byl pro oko diváka velmi atraktivní,  jelikož po pěti minutách svítilo na světelné tabuli skóre 5:3. Po tomto divokém úvodu jsme si po zbytek zápasu dokázali pohlídat nejšikovnějšího klučinu ze soupeřových řad, který našel jako jediný recept na Jóňu. Jak bylo na začátku utkání divoké a góly padaly na obou stranách, tak v polovině a na konci zápasu jsme přidávali góly jen my a náš brankostroj se zastavil na jedenácti vstřelených brankách. V tomto utkání se blýskl Jéža jr. čtyřmi góly, kdy po druhém gólu prohlásil, že má více bodů než trenér. Trenérovi to nedalo a uzavřel s mladým čarostřelcem sázku, kdo bude mít na konci sezóny více bodů. Jak to vše dopadne, a kdo si vychutná sladkou odměnu, můžete číst po posledním zápase play-off Národní ligy.
Následovala zápasová pauza, po které jsme vyzvali mladé kovboje z Texasu. V utkání byla vidět spousta šancí na obou stranách, ale díky oběma dobře chytajícím brankářům bylo utkání v jeho polovině vyrovnané, poměrem 1:1. Druhá polovina byla šťastnější pro naše barvy, díky trpělivosti v zakončení a chtíc vyhrát i druhý zápas jsme soupeřovi nadělili kotel a mohli si připsat druhé vítězství výsledkem 6:1.
Čekal nás zápas o první místo proti Spartě. První polovinu jsme prospali a nechali soupeře hrát, ten toho využil a pomstil Texas stejným počtem branek, který jsme mu nadělili my. Ještě na konci první poloviny jsme stihli vstřelit dvě branky, které nás nakopli k fantastickému comebacku, který kdysi předváděli Junioři a Dorostenci v sezónách 13/14/15. Utkání bylo velmi pohledné, a každý v hale se mohl kochat emocemi, hrou a bojovností, kterou předváděli oba týmy. Nakonec jsme se dokázali ve druhé polovině nakopnout a srovnat nepříznivý výsledek z první poloviny. A tak po základní hrací době následovali nájezdy. První nájezd jel Jéža, který si natáhl soupeřova brankaře, ale k jeho smůle nezkoordinoval při kličce svůj pohyb a míček mu sjel z hole. Druhý nájezd jela nejmladší puška týmu Kryštůfek, který to tam podle jeho slov po zápase NAPRAL, ostatně jako vždycky. Třetí nájezd jel playmaker Kubík, který zvolil střelu jako jeho předchůdce, bohužel to ale jen cinklo a ven. A tak na řadě byla Sparta, která svůj nájezd proměnila a vyhrála 9:10 po samostatných nájezdech.
Kluky bych chtěl pochválit za celý turnaj, kdy dodrželi pokyny, které jim byly sděleny a hlavně za třetí zápas, kde ukázali svou bojovnost a odhodlání, byť jim utkání zpočátku uteklo a nevyvíjelo se podle našich představ. Rodičům děkujeme za podporu a těšíme se na další kolo, které nás čeká 25. 11. 2017
Autor: Poky