Poloviční úspěch Juniorů B

Bylo časné ráno, jedenáctý listopad, ranní listopad a lásky čas to teda rozhodně nebyl. Byla lidově řečeno kosa jak blázen, jen ptáčkův ku florbalu zval zkřehlý hlas, když se juniorka rozjížděla ještě za tmy do Stochova.

Již v osm hodin ráno nás ve stochovské dědině čekali chlapci z Rudné se sokolem na hrudi. Zápas by se dal shrnout do několika slov a odvysílat ve sportovních novinách na Nově, protože takovou kvalitu z naší strany zápas měl. Soupeř těžil z vysoké produktivity a i když jsme otevřeli účet zápasu, tak po první třetině to bylo 4:1 pro Rudnou. Chybějící důraz v obranné činnosti, místy až zmatek ve hře a nepřesná střelba nás trápila až do závěrečné periody. Za stavu 5:1 jsme trochu zabrali a po poslední vyrovnané třetině jsme odcházeli z palubovky se svěšenými hlavami a konečným stavem 7:3 pro Sokoly. Ze zápasu stojí za zmínku hattrick laserového mága Ježila, kterého ovšem ještě o jeden gól předčil náš bývalý spoluhráč Bajtoš v dresu Rudné a také komická vložka gólmana Sokolů, při které křičel natolik, div jim z toho nepopraskaly v místním kostele vitráže.

Věděli jsme, že je zle a deka, která na nás leží od předminulého turnaje už je pěkně těžká. Před námi zápas s Tatranem, my na pokraji zoufalství a ještě nás opustil kapitán Štíbr, který měl domluvenou audienci u babičky. Nezbylo nic jiného než zapojit více magie. Trenér sáhl do svého bezedného vaku, který má jen on a Hermiona z Harryho Pottera, a vytáhl dres legendárního kapitána Junioři Buniorky B, Lorda Paučka.

S dávkou magie a poučení jsme se vydali do souboje s Tatranem C. Už od začátku jsme do utkání vstoupili tou správnou nohou a mohli jsme již po minutě otevřít skóre. Nařízený nájezd vyvolený Lávička bohužel proměnil pouze do tyče. O dvě minuty později už jmenovaný mohl jásat, když překonal ležícího gólmana lobíkem z bezprostřední blízkosti. Ke konci první třetiny ukázal Ježil, že dnes je opravdu ve formě a vymetl pavučiny v bráně tatranského gólmana. Na tuto trefu dokázali tatranští pohotově odpovědět a držet tak s námi krok. Na začátku druhé třetiny přišla další trefa, když se prosadil Žák, který pro tento zápas nosil na hrudi právě legendární číslo 31. Zápas to byl urputný, plný osobních soubojů a pěkných florbalových akcí. Díky naší důrazné obraně, kterou jsme konečně začali praktikovat, se nám podařilo udržet tatranské střelce na uzdě i s pomocí výborně chytajícího Máčaly. Vybojovali jsme vítězství 3:1 a doufejme, že dalším zlepšením komunikace a důrazu na hřišti se nám podaří nastolit tolik potřebný řád a klid do naší hry.