Pane vrchní, jedenkrát florbal a jedenkrát bramboračku prosím!

Junioři servírovali další dva chody, tentokráte na chodovské Jedenáctce. Hlavním chodem měl být duel s rezervou Chodova a následně, dle papírových předpokladů, dezert v podání posledního Králova Dvora.

Vzhledem k nelidskému času prvního zápasu musela snídaně počkat, několik fanoušků, kteří dorazili však nemuseli litovat, protože se podával impozantní florbal. Oba týmy hrály zodpovědně do obrany, a tak se nedaly očekávat žádné brankové hody. Kluci předvedli velmi dobrý výkon, skvěle zachytal Kobza a postupným trpělivým tlakem jsme nakonec zaslouženě soupeře přetlačili. Vyzdvihnout můžeme jednoznačně výkon kapitána Hudce, který na hřišti výrazně vyčníval a v samotném závěru po sebevědomém průniku rozhodl o tom, že tři body přitečou na konto Panterů.

Po krátké pauze, kterou vyplnil ne příliš pohledný a zajímavý zápas Wizardů s Prague Tigers jsme nastoupili k druhému utkání, které mělo být jednoznačnou záležitostí, o to více, když soupeř dorazil v 8 lidech.

Místo očekávané kanonády však juniorští kuchaři naservírovali absolutní florbalovou bramboračku, kterou jsme za poslední dva roky neochutnali. Pokud byl na konci zápasu někdo zpocený, bylo to trenérské trio, které se mohlo uzoufat k smrti. Výkon bez jakéhokoli pohybu, zápalu a taktické vyspělosti nakonec přinesl povinné 3 body, nutno však říct, že dorazivší starší žáci se neměli možnost čímkoli inspirovat. Není úplně o čem psát, protože jsme marně obléhali blok soupeře a nebyli jsme schopni plnit jednoduché pokyny, z čehož plynuly nebezpečné brejky, které přinesly 3 inkasované branky.

Kluky musíme pochválit za první zápas, za druhý už bohužel nemůžeme. Doufejme, že to byl jen ojedinělý výpadek a že takových zápasů už mnoho neuvidíme.

Panthers Praha vs. VŠO FLORBAL CHODOV B 4:3 (online)

Panthers Praha vs. T.B.C. Králův Dvůr 5:3 (online)