Áčko zpět v čele, Mukařov přetlačilo v prodloužení

9. kolo Národní ligy: TJ Sokol Mukařov – Panthers Praha 3:4p (0:1, 2:2, 1:0, 0:1) online

Na svatého Martina nás krom jiného čekala repríza loňského semifinále s výjimečným týmem Sokola Mukařov a loňsku se podobaly jak papírové vstupy – tedy náš tým hrající v čele tabulky hraje se soupeřem, který řízeně kontroluje vstupní bránu do play-off a zápas tomu vůbec neodpovídal. Naopak, hrálo se vyrovnané utkání, které svojí úrovní patří k těm kvalitnějším a šance byly vyrovnané, mírně navrch v očích neznalých jsme měli mít my právě pro rozdílnou pozici v tabulce, naopak v očích znalců byla mírným favoritem domácí Traverza, protože právě celková konstelace si říkala o to, že zápas podceníme a všechny body až příliš snadno přenecháme soupeři.

Netradiční také bylo to, že soupiska soupeře byla plnější, než ta naše a vstup do utkání se nesl náporem zkušenějších domácích a nám trvalo velmi dlouho, než jsme si pořádně sáhli na balon. Traverza nám ale právě tímto drtivým vstupem bez gólu hodně pomohla, abychom zařadili vyšší stupeň jak rychlosti, tak důrazu a v kombinaci se skvěle chytajícím Rasťou Mazákem v bráně jsme vše přečkali bez úhony a ještě se mohli brzy těšit z vedení 0:1, přečkali jsme dvě po sobě jdoucí oslabení a trestné střílení, kterého se ujala nejnovější posila soupeře Miloš Tyl, který také zařídil v úvodu druhé třetiny vyrovnání.

Na to jsme ale dokázali rychle odpovědět rychle smontovanou holí kapitána Koláře a o dvě minuty později po krásné akci, kterou rozjel sebevědomý Míka ještě Lukáš Pokorný a dostali jsme se do lepší herní pohody, což ale nemělo takový vliv na naší hru, jako spíš na hru soupeře, který začínal více a více napadat a mačkat nás kolem naší branky, kdy jsme si nevěděli rady s rozehrávkou. K tomu jsme přidali další dvě oslabení, kdy to celkově čtvrté v pořadí už hosté využili, autorem branky z výběhu byl Miloš Tyl a nutno dodat, že předchozí oslabení jsme odehráli jednak tedy dobře, ale měli jsme i porci štěstí, protože borcům z Traverzy to několikrát v klíčovém momentu skočilo přesně tak, že nám dali čas na přesun, Mazák jednou vyrážel střelu do prázdné branky fantastickým zákrokem maskou. Co je zajímavé, je počet střel – podle zápisu jsme měli rekordně nízký počet střel, 10 celkem na zápas, což by tedy stálo za buď za revizi metodiky měření a nebo revizi soupeřova golmana, protože ve druhé třetině to měly být pouze tři pokusy a pokud jsme z jich dali dvě branky, tak to stojí opravdu nejen za zmínku, ale možná i zápis do knihy rekordů :-)

Třetí třetina pak začala srovnáním na 3:3 a nevyužitým nájezdem a přesilovkou z naší strany, zbývajících deset minut měly oba týmy mnoho šancí, aby rozhodly, ale buď se vyznamenali brankáři nebo selhali střelci a zápas směřoval do spravedlivého prodloužení 3 na 3, kdy to bylo takové opatrné s lehčí převahou Traverzy, která ale dvě minuty před koncem chtěla vyzkoušet trendy v elitních soutěžích a jala se hrát 4 na 3 bez brankáře, za což jsme je tedy po první ztrátě velmi rychle potrestali střelou Likise do opuštěné klece a brali bod navíc a díky tomu budeme do zítra (do dneška) na první místě tabulky a uvidíme co naši soupeři Budějovic a z Prahy 10 – s těmi se mimochodem střetneme příští kolo, konkrétně v sobotu 18. listopadu večer na jejich hřišti v Kunraticích.