Ženy B doma stoprocentní!

Naše první ženská rezerva odehrála 4. kolo na domácí nafukovačce v Radlicích. Tým byl posílen o tři hráčky z prvního týmu princezen – Maruška Topolová do brány a Petra Fabiánová s Ivčou Lamkovou do obrany. Premiéru v panteřím dresu si odbyla i zkušená Bára Stará.

V prvním zápase, který startoval v nepopulárních 8:00 ráno, nás čekal zkušený tým Ovocné báze. Již od začátku se hrálo ve vysokém tempu s mírnou převahou pro naše barvy. Přesto se na první gól čekalo 10 minut – Petra Vondráčková zvaná Koště potáhla kulatý nesmysl po levé straně a nechytatelnou střelou nad nohu vstřelila první branku. Poté naše princezny měly několik tutových šancí (zmiňme granát kapitánky Elišky Škvorové do břevna, který poté orazítkoval brankovou čáru a bohužel se odrazil mimo branku). Už se zdálo, že třetinu vyhrajeme, ale Báze z ničeho nic udeřily a po chybě narychlo povolané Denisy Vajdlové vstřelily v čase 14:58 vyrovnávací branku. Druhá třetina začala tlakem Bází, nás ale v brance podržela skvěle chytající Maruška Topolová. Poté jsme převzaly iniciativu my a tlak vyústil v naši branku, kdy v nepřehledné situaci na brankovišti vstřelila gól opět Koště. Neuběhly ani dvě minuty a radovaly jsme se znovu. Naty Vesecká posunula míček doprava na Elišku Škvorovou a ta se nemýlila (nutno říct konečně, neboť povětšinou její střely končí jako střely Davida Volka z mužského déčka, tj. na zelené plachtě vysoko nad florbalovou brankou) a střelou k bližší tyči nám dala dvougólové vedení. Do konce třetiny se konal spíše festival neproměněných šancí na obou stranách. Ve třetí třetině pokračoval náš mírný tlak, ale přesto jsme kýženou branku nedokázaly dát. Měly jsme k tomu dost šancí, dokonce i přesilovku, která byla odehrána velmi slušně, ale ani to k brance nevedlo. A tak udeřily 10 minut před zápasem opět Báze a my se začaly bát o výsledek. Konec jsme si ale zkušeně pohlídaly, a tak bereme zaslouženě 3 body.

Ve druhém zápase nás čekaly holky z Tigers, které přijely pouze v osmi lidech do pole. V bráně se proti nám postavila Eliška Egertová, donedávna jedna z našich princezen. Už od úvodního vhazování jsme byly pánem na hřišti my. Soupeřky jsme pouštěly pouze do ojedinělých akcí, které s přehledem lapila Maruška. Naopak my z množství šancí jsme dokázaly dát 3 branky (konkrétně Eliška Nedvědová, Ivča Lamková a Naty Vesecká). Nutno říct, že jsme v této části hrály pěkný kombinační florbal, který se určitě musel líbit klukům z áčka, kteří se přišli podívat (Matěj Lubenský a Martin Hruška) – jejich hodnocení bylo slyšet až na naši střídačku. Ve druhé třetině náš krásný florbal pokračoval. Zejména některé koupačky Báry Staré stály opravdu za to a Tigers opravdu nevěděly kam dřív skočit. Přesto první gól druhé části vstřelily z ojedinělé akce právě soupeřky. I tak jsme dokázaly opět vstřelit tři krásné branky z hole Elišky Škvorové, Elišky Nedvědové a Živy Valtové. O přestávce jsme si řekly, že zkusíme dát ještě nějaké góly, ale jako by se toho naše princezny lekly, protože třetí třetina byla z naší strany opravdu hrozná. Žádný pohyb ani žádné kloudné střely. Nudnou třetí třetinu rozsekly jen hráčky Tigers svým gólem vteřinu před koncem zápasu, kdy po naší chybě šly dvě hráčky samy na branku a překonaly skvěle chytající Marušku. Po siréně byl tedy stav 6:2 pro naše princezny a tedy všech 6 bodů zůstalo doma.

Máme za sebou odehranou polovinu soutěže, kterou nelze hodnotit jinak než úspěšně. Po 16 zápasech máme 18 bodů a držíme se na třetím místě tabulky. Hrajeme pěkný a jednoduchý florbal směrem dopředu a dozadu nás drží pevná obrana. Tento výkon si musíme přenést do druhé části sezóny, která bude určitě mnohem těžší.

Panthers Praha B – FA MB Ovocné Báze  3:2 (1:1, 2:0, 0:1) online
Panthers Praha B – Tigers Jižní Město B 6:2 (3:0, 3:1, 0:1) online

Autor: Daneček