Mělnický válec, i přes bídnou produktivitu berou Sépiáci plný počet bodů!

Podle skóre to tak nemusí vypadat, realita ale byla odlišná – na třetím turnaji se konečně zadařilo a bereme 6! (slovy šest) bodů za výhry 3:2 a 8:2!

Sépiáci vs. Lvi Banko Praha

Dvanáctku odvážných v taxíku do Mělníka doplnily i dvě extraligové #princezny – Ivana Miklíková (alias Ivča) a Tereza Pitterlingová (alias Tepi) a ty hned po příjezdu mohly vidět to, čím se navenek na rozdíl od mnoha jiných věcí opravdu nechlubíme – nevalnou úspěšnost střelby. Ta se projevila už v prvním zápase, zatímco při rozchytání Márovi zvonilo v uších a bolely ho ruce od všech těch gólů o tyčku, spojnici, břevno či zadek probíhajícího Bobra, po úvodním hvizdu už to byl zase ten starý dobrý oranžový válec, ne nepodobný slavné Barceloně – držení míčku těžce přes 100%, střelba v ideálním světě nulová. Toho samozřejmě Lvi Banko dokázali patřičně využít a tak jsme potřetí z pěti pokusů museli od začátku dotahovat manko, díky bohu za to, že jen jednogólové. Sice jsme se drželi vpředu, soupeřův gólman si z naší ostropalby ale moc hlavu nelámal a podle nepotvrzených zpráv si naopak pochvaloval, jak ho ty proudy vzduchu učesaly.

Sice to do konce první třetiny nevyšlo, naštěstí ale máme svého Vítka, který pochopil, že klasickou kulometnou střelbou to nepůjde, a tak to z voleje na hranici brankoviště zkusil backhandem – světe div se, 1:1! Úsměvy na tváři nám vydržely ještě kratší dobu, než smysluplné argumenty Míry Roznera v povolební debatě, pan Pádr z řad soupeřů utěšenou ránou znovu poslal do vedení kluky, kteří si kvůli shodné barvě museli otočit dresy naruby. Ale to bychom nebyli my, aby jsme se tomu, respektive Márovi společně nezasmáli a nevrhli se znovu do útočení. To bylo spíše bezhlavé, nicméně zejména bleskurychlé kombinace „spíďácké“ lajny (naběhaných km 56, branek 0) končící u krále spaloven Honzy Pálka budily údiv a následné rozčarování, kdy dotyčný s trochou štěstí trefil alespoň časomíru. A tak, protože letouny u země radary nedokážou zachytit, vzal to Fanda na sebe a legendární střelou země-země, která se dle očitých svědků na chvíli zanořila do hyperprostoru, znovu srovnal. A mimochodem, bylo to první áčko pro Tepi, která tak za 22 minut vyrovnala svůj bodový účet z devíti zápasů ženské Extraligy. Dobré, že?

Ještě lepší byla třetí část, za kterou by někteří pamětníci občas se zúčastňující (ať už přímo či nepřímo, zdravíme Dana Škvora) zápasů mužského Déčka ze začátku vraždili na potkání. Sice jsme měli přesilovku za vrážení zády (ono to ve skutečnosti bylo všechno kromě vrážení zády, ale děkujeme), následně se ale pan Lávička ráčil přepočítati při střídání a tak jsme dostali tu nejhorší dvojku hned po zdržování hry za měření hokejky – za příliš mnoho hráčů na place. A aby toho nebylo málo, Mára z pozice gólmana místo oblíbeného sundavání trenek protihráčů zvolil raději taktiku pošťuchování do zad, bohužel v době, kdy jeden z rozhodčích stál deset čísel od brankoviště, a tak jsme podruhé za poslední dva zápasy šli do tří. Oslabení jsme však zvládli na jedničku a tři vteřiny po „Márově“ (díky Ivčo že jsi to odseděla) návratu se nám dostalo zasloužené odměny – Vítek dal na 3:2! Radost to byla nezměrná, leč stále tu bylo pět a půl minuty hry, které jsme museli zvládnout. Lvy jsme do vážnějších šancí nepouštěli a byť jsme mohli náskok navýšit, sportovní duch nám velel přestřelit a tak jsme nakonec zaznamenali hubené, ale na hlavu důležité vítězství 3:2!

Pro příznivce zdravého životního stylu a sportovce přemýšlející, jak se mezi zápasy nejvhodněji najíst, máme následující radu – burger je sice fajn, ale docela to zatíží žaludek, nedoporučujeme.

Sépiáci vs. Bourbon Ruzyně B

Bourbon vyslyšel naší prosbu o změny sady dresů a tak jsme mohli nastoupit v tradiční oranžové kombinaci, v níž jsme počtvrté za sebou přihlíželi, jak se do víka prosadil soupeř. Jenže to bylo ze strany soupeře tak nějak všechno, od třicáté vteřiny se zatáhl do domečku na své straně hřiště a místo postaveného autobusu hrál roli spíše špatně postavených figurek. Než jsme se vzpamatovali z toho, že opravdu brání pozičně, tedy že každý má svojí metu a kolem té se pohybuje maximálně hokejkou, byla šestá minuta a nám došlo, že by se toho dalo patřičně využít – nejprve Paučis vyvezl od mantinelu balon na střed a zmatený z toho, že ho nikdo nebrání, raději poslal na Tomíka, který téměř o spojnici nachytal gólmana – 1:1! Velkou událost si poté prožila Tepi, která úctyhodně napřáhla na půlce a byť její projektil letěl na bránu dobrou půlminutu, nakonec k veselí přihlížejícího Lávičkose zaplul až nad gólmanovo rameno – 2:1! Svou trefu minutku a půl před koncem ještě přidal král retro účesů Dan Mesut Ježil, který stylem start-mantinel-cíl uzmul balonek na středovém puntíku a z mínusového úhlu přehodil ležícího kluka v ruzyňské brance – 3:1 po prvním dějství.

Druhá část pokračovala v nastoleném trendu té první – už se nedělaly čárky za góly, ale za počet akcí, které jsme si opravdu nemuseli dávat do prázdné. A protože řízný bek Tomík rád rozdává radost jiným, našel přesně jednou takovou příhrou před odkrytou klec Tondu Loučku, který zaznamenal první fík v sépiáckém dresu! Necelou minutku později se aktuální lídr týmové kanady trefil jen do gólmanovy nohy, od které hrací předmět vybojoval kastrolový král Bobr a o tyčku pod padajícím brankářem zvýšil už na 5:1! Snová perioda pokračovala dále, po dalším náletu oranžového válce se Bourbon místo osvobození trefil jen do botasky „syna“ Lávičkose, od nějž se kulatý kus plastu odkutálel k „mámě“ a Ivča se nemýlila – že by vzkaz pro trenéra Jenšíka? Nutno podotknout, že i Ruzyně měla své silnější chvíle, na druhou stranu díky svému spíše nepohybu po každém nastěhování strávili svou chvilku slávy většinou nalepení na mantinelech a Máru moc neprověřili. Nejlepší třetinu sezony završil ještě jednou Loučka Antonín, jež nepohrdl nahrávkou od koupajícího Zdendy a zvýšil už na 7:1. Takhle jasné to ještě letos nebylo.

Ukolébáni pohodlným vedením jsme z módu „dejme si to do prázdné“ přepli do „nechme je, ať nám to dají do prázdné“, takže to prvních pár minut muselo vypadat jako hrozná nuda, protože jsme se o našem nápadu zapomněli zmínit i soupeři. Stojaté vody chtěla trochu rozvířit Ivča, která z dvou metrů minula prázdnou kasu, nicméně zejména třetí lajna si ze svých soupeřů dělala dobrý den a nad některými akcemi bylo nutné ručně vracet obočí zpět do normální výšky. Na dvě minutky jsme šli do čtyř po Zdendově sekání (závažnost prohřešku nechť ilustruje fotka trestaného), jedinou střelu ale vyřešil bryskním přesunem a následným výlovem meruny z brankové čáry Mára – jinak jsme i přes početní nevýhodu útočili my, nicméně jsme zatím další branku nepřidali. To se povedlo až necelé čtyři minuty před koncem Paučisovi, který tak za turnaj zaznamenal tolik vytoužený stý bod. Z následného programu už vybíráme jen nevybíravý zákrok hostující sedmasedmdesátky na tu naší – Tepi skončila hluboko v příkopu za mantinelem, což nemohlo zůstat bez glosy její kamarádky z Áčka Ivči.„Teda pane, vy jste ale zlej“ vykouzlilo úsměv na tváři mnoha přihlížejícím. V úplném závěru ještě vznikl zmatek před Márou, který se vyřešil tak nějak sám a poté, co se schizofrenně mezi hokejkami poskakující kulička objevila u hostujícího Vavrocha, dokázal ruzyňský štírek ještě naposledy pokořit Máru. 8:2.

Velmi povedený turnaj, po kterém se nám zase začaly v tabulce hemžit bodíky, nicméně ty náročné zápasy proti týmům, které nepreferují takzvaný hurá systém, hojně používaný zejména v přípravce teprve přijdou. Společně s Pátečníky zůstáváme jediným neporaženým týmem, kvůli třem remízám ale za našim největším sokem zaostáváme o čtyři body, které se pravděpodobně ještě navýší za tři týdny na turnaji, kterého se kvůli lichému počtu týmů nezúčastníme. Díky příjemné termínovce nás čeká více než měsíční pauza, znovu se ve světle ligových reflektorů ukážeme až 16. prosince na Radlicích, kam jsou tímto zváni všichni naši příznivci, zejména ti, kteří místo střílení gólů raději shlédnou taktiku „šmejděníčko šmejdění“ v soupeřově bytě a vítězství maximálně o gól a půl.

Sépiáci – Lvi Banko Praha 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) online
Sépiáci – Bourbon Ruzyně 8:2 (3:1, 4:0, 1:0) online

Autor: Paučis