Trápení Déčka pokračuje

První listopadový víkend vyrazili Muži D odehrát svá ranní utkání do Berouna. S oběma protivníky, Tatranem i Matfyzem, to měly být těžké boje, protože právě tyto týmy se vyhřívají na špici tabulky.

Hned první zápas celodenního programu byl pro nás ten nejatraktivnější, Tatran Střešovice U23, jak už název napovídá, složený z mladých pušek ještě nepoznal hořkost porážky, průměrně nasází přes 13 branek na zápas a naopak za 4 zápasy obdržel branky pouze 4. A aktuálně probíhající reprezentační pauza elitních soutěží na atraktivitě jen přidala. Už při vstupu do haly jsme mohli obdivovat nášivky Tipsport Superliga u alespoň poloviny soupeřů. Vývoj zápasu nebylo těžké tipovat, a tak pokyny k naší hře byly naprosto jednoduché – důsledná obrana, rozebírání hráčů, blokování střel a, když se zmocníme míčku, úprk dopředu a snaha o rychlé zakončení. Tatranští sice předváděli výkon a pár tříd výše, ale my plnily naše plány a rozhodně jsme jim nic na hřišti neulehčili, za zmínku určitě stojí obstojné bránění středu hřiště a blokování střílejících hráčů, pár povedených zákroků Ondry Svobody v brance a snaha o protiútoky místo pouhého vyhazování. Naopak jsme neskutečné problémy měli s neustálým pohybem protihráčů, jejich náběhy za obranu a výměnou míst. Nakonec jsme zapsali 2 čestné úspěchy – jeden do prázdné branky, kdy Tatran tuto variantu zvolil místo hry 4 na 4 a Martin Šimůnek potvrdil svou dobrou orientaci na hřišti, a poté na začátku poslední třetiny pěkně nad nohu brankáře vystřelil David Volek. Dílčí vedení 1:0 ve 3. třetině jsme udrželi celých 54 vteřin, než Tatran odpověděl a za tuto periodu nám nasypal branek rovnou 9. O jednu víc, než za předchozí třetiny dohromady. Nálož sedmnácti branek je opravdu strašlivá a mohla být menší, například 6 branek jsme dostali v čtyřminutovém úseku 3. třetiny, pár hloupých branek padlo ze standartních situací, ty jsme určitě mohli zvládnout lépe, jinak ale v tomhle zápase nebylo o čem…

Druhý zápas už oproti prvnímu byl o poznání jednodušší, byť jsme hráli s týmem z druhé příčky. Před tímto zápasem nás opustil trenér Daneček, který se přesunul o kus vedle do Králova Dvora na zápasy Béčka. Velení svěřil Školkovi s Martinem Bajerem, kteří trochu zamíchali sestavou, a po dvouzápasové pauze jsme šli na to. Výkon jsme nepředvedli špatný, bojovali jsme, soupeři se minimálně vyrovnali a nebýt naší obrovské střelecké nepohody, tak byl zápas jednoznačný. Matfyz nám ale dal lekci z produktivity, když už se k něčemu dostal, tak trestal a z minima šancí dokázal vytěžit 6 branek. A na to jsme, stejně jako minulé kolo v Radlicích, nebyli schopni odpovědět. Smutné je, že jediné opravdu nebezpečné situace za 2 třetiny musel založit Ondra svými dlouhými výhozy. Po jednom z nich jsme dostali příležitost v podobě trestného střílení, které s přehledem proměnit Ondra Bendík. Údajně šlo o jeho úplně první nájezd v kariéře, k jeho úspěchu mu z celého srdce gratulujeme. Ve třetí třetině, když už jsme neměli co ztratit, se od půlky prosadil Aleš Kůdela a snižoval na 2:4 a zažehl v nás naději na obrat. Opět jsme ale nepohlídali dva úniky Matfyzáků a, přestože v přesilovce posílené hrou bez brankáře ještě jednou snížil Luboš Berka na 3:6, o vítězi bylo rozhodnuto, protože po našem posledním střeleckém úspěchu zbývalo do konce zápasu něco málo přes minutu.

Druhý turnaj za sebou tedy nevezeme ani bod a máme tak pouze 6 bodů z turnaje prvního. Branek sice nedostáváme tolik, obrana nám celkem funguje, ale bez vstřelených gólů prostě vyhrát nemůžeme. Další turnaj nás čeká už za 2 týdny, snad prolomíme střeleckou smůlu a rozšíříme naší bodovou sbírku.

Panthers Praha – Tatran Střešovice U23 2:17 (0:3, 1:5, 1:9)
Panthers Praha – VŠSK MFF Praha 3:6 (0:2, 1:2, 2:2)