Souboj o první místo jsme nezvládli

8. kolo Národní ligy: Panthers Praha – TJ Sokol Jaroměř 7:8 (6:3, 0:3, 1:2) online

Nedělní večer měl znamenat souboj prvního a druhého v tabulce, velkou výhodou mělo být to, že jedním z těchto týmů jsme my a další velkou výhodou mělo být, že tím druhým je (možná překvapivě) pro nás (až moc) dobře známá Jaroměř, která navíc přicestovala bez výrazného Dominika Emlara.

Když nám jeden z příchozích diváků, tatínek od malého eléva, říkal, že doufají, že uvidí kanonádu, tak jsme ho ubezpečili, že dorazili správně, protože oba týmy holdují útočnému florbalu a když pak ve čtvrté minutě zápasu svítilo skóre 2:2, mohli jsme mít pocit dobrého úsudku a když jsme při zaznění sirény odcházeli do šaten, děkovali jsme divákům za to, že přišli a fandili a měli jsme po zápase, protože skóre 6:3 nám připadalo prostě konečné a to jak ve smyslu jistoty tří bodů, tak i celkového počtu branek, bylo to tak akorát, soupeř se moc nechytal a nám vycházelo vše, hráli jsme hyperkombinačně a ve velké pohodě a to ještě soupeřovy branky byly celkem laciné.

Laciný byl trochu i gól, kterým se to celé začalo kazit, neobvyklé přelobování golmana Hrušky by bylo k pousmání, kdyby nepřišlo ve vlastní přesilovce a náš výkon začal jít dolů a toho soupeř z Jaroměře dokonale využíval, ale pomohli jsme mu samozřejmě i třemi vyloučeními a jedním nájezdem, čehož soupeř dvakrát využil a bylo to 6:6.

Hra začala být neurovnaná a začala se trochu podobat té, kterou jsme ve vzájemných duelech vídali, spousta nepřesností, občasné strkání a padání hráčů na sebe. Vedení našim barvám získal druhým hattrickem v utkání (po Luky Pokorném) David Kolář, jenomže hned vzápětí Sokol srovnal po chybném obsazení na 7:7 a přetahovaná pokračovala i v trestech, které skončily nakonec 5:4 v neprospěch soupeře, ale tomu to vůbec nevadilo, protože právě z té poslední vytěžil poslední gól zápasu, čtyři minuty závěrečného tlaku zůstaly nevyužity, za zmínku stojí jenom střela Likise, kterou zablokoval hostující hráč hokejovým zalehnutím do střely, což se v takové fázi zápasu někdy neposuzuje, bohužel.

Ovšem i tak jsme mohli vidět ukázkově ztracený zápas, po první třetině by si na soupeře asi nikdo nevsadil a dlouho to vypadalo, že to skončí až nudně klasicky 8:7 pro nás a budeme si říkat „jó tak dneska to bylo zase o fous“, ale raduje se soupeř a je třeba říct, že oprávněně, protože využil naplno naší nekoncentrovanosti a hrál lépe a účelněji větší část zápasu a i díky gólům z první třetiny nakonec celkově vyhrál a dlužno dodat, že i mnohem florbalověji, než jsme u něho zvyklí, za což mu patří dík.

Zajímavosti – jak bylo již uvedeno: dva hattricky na naší straně, brankář soupeře, po právu jeho nejlepší hráč, dostal za 44 minut jenom jeden gól, na každé straně vyloučení za vysokou hůl, v obou případech dost hloupě, vyloučení za špatné střídání, které nebylo pro nás a našlapaná tabulka, kde na rozdílu dvou bodů je hned pět týmů!