Těsné bramborové místo naší Přípravky

Další turnaj našich nejmenších nadějí se konal na Základní škole Mendelova, která je unikátní v dispozičním řešení. Má totiž dvě tělocvičny na sobě. Vstávání nebylo moc příjemné a i přes ranní mrazíky nakonec dorazilo všech 9 hlavních aktérů tohoto dopoledne.

Prvním soupeřem nám byl celek Kladna. Od samotného úvodu to byl zápas plně pod naší kontrolou a dařilo se nám určovat vývoj zápasu. Samotná hra obsahovala i prvky florbalu, na které bylo radost koukat. A kluci vypadali spokojeně. První výhra byla doma :).

V druhém utkání nastal úplný opak, zaskočeni bojovností soupeře se nám toho příliš nepovedlo. I přes veškeré šance, které jsme si vytvořili, jsme vždy ztroskotali na skvěle chytajícím brankáři protivníka. Ale nakonec i nám tam něco napadalo. Součástí hry jsou jak výhry tak prohry :(

V posledním zápase nás čekal soupeř Tigers. Do brány se přesunul Josef a Tomíno si vyzkoušel, jaké je to na hrací ploše. Zápas od začátku vypadal tak, že nemá jasného favorita. První půle vyzněla lépe pro soupeře, ale my  bojovali dál. Bylo to jako přesýpací hodiny – nahoru dolů. Prohráváme, taháme za kratší konec, dotáhneme se na remízu, jooo, a najednou se nám podaří i vést, ale soupeř opět udeří. A tak pořád dokola, každý věděl, že někde polevil. Při obdržené brance šly hlavy okamžitě dolů, přesně, jak to nerad vidím. Koukejte zpátky k buly a hrajeme. Důležité je se poučit z chyby a věřit si. I přes prohru rozdílem jedné branky to byl atraktivní zápas hlavně pro děti a i pro jejich rodiče, kterým děkuji za výbornou kulisu.

Na závěr bychom se s Vámi chtěli podělit o rozhovory dvou hráčů, které navštívil náš mikrofon. V prvním odpovídá Honza a ve druhém uslyšíte pohled Ondry Beneše na zápas s Tatranem.

Autor: Toli

Panthers Praha – Rytíři Kladno :)
Panthers Praha – Tatran Střešovice :(
Panthers Praha – Prague Tigers :(