Nejlepší předvená hra nasměrovala naše mladé naděje ke druhému místu

Další kolo turnaje Starších žáků nás čekala utkání tentokrát mimo tak všemi opěvovanou Prahu, tak si alespoň tréner Domez přišel na své, že měl halu co by kamenem dohodil od domova. Na turnaj jsme dorazili v počtu 12+2, tudíž nám na poslední chvíli odfoukla víkendová vichřice pouze Šáchyma.

První zápas nás čekal soupeř z nižšího koše Draci z Říčan. Předvedená hra, co se kombinační stránky týče a chuť hrát, se diametrálně změnila od minulého turnaje a pro oko diváka to muselo být pohlazení na duši. Jediné, co nás může mrzet, je nedostatečné tempo, nedůraz a nezodpovědnost před vlastní brankou. Zde byly naše nejčastější chyby, ze kterých mohl soupeř těžit a kterých se musíme do příštích zápasů vyvarovat. Přesto jsme zápas dokázali vyhrát poměrem 6:3. Bodově se prosadili Pája, Vejli, Jéža, Pepa, Kachna, Zdruby, Míša, Ďurda, Mára a Luky. Pochvalu zaslouží všichni, včetně Toma v brance.

Další zápas nás čekali staří známí Sokoli z Rudné. Do tohoto zápasu jsme museli vstoupit se stejnou chutí kombinovat, dávat góly, ale především s chutí zodpovědně bránit – nutno podotknout čistě bránit. Zápas to byl vyrovnaný doslova do poslední chvíle. To se potvrdilo hned v první polovině utkání, která skončila nerozhodně 1:1 po kombinaci po ose Pepa-Míša, kdy druhý zmiňovaný vsítil gól. Do druhé části jsme vystoupili lépe my, kdy po přihrávce Járy dokázal Domča překlopit vítězství naší stranu. Nepříjemností v tomto zápase byl nešikovný střet našeho Pepy se soupeřem u mantinelu, který nebyl na souboj úplně připraven, následovalo tedy 5-ti minutové oslabení pro naše barvy. Soupeři tímto přejeme brzké zotavení a návrat na palubovku. K tomuto bych snad chtěl říct jen to, že to byl pouhý zkrat, přičemž každý z nás občas nějaký má, a tak je třeba ho přijmout, poučit se z něj a hodit ho za hlavu. Soupeř početní výhodu dokázal zužitkovat v čase 12:34. Pokyny zněly “Trest se neruší, budeme blíž u sebe a ubráníme to.” Jak už to tak ve sportu bývá, hraje se až do závěrečné sirény. Soupeř chyboval v rozehrávce a tak se Vejlimu podařilo dostat do samostatného úniku po mantinelu který proměnil ve stylu NHL – střelba zápěstím – tyč – “cink” – gól! To vše pouhé 4 vteřiny před koncem.

Čekal nás tedy zápas o postup. Soupeřem nám měl být Start98. Zápas to byl z obou stran opatrný, avšak jako první jsme udeřili my skoro na konci první části v čase 12:14 kdy Vejli našel přihrávkou Zdrubyho a ten se nemýlil. Vedení nám vydrželo do 5. minuty druhé části, kdy srovnal nejnebezpečnější hráč soupeře, který měl být střežený a bráněný důrazně. Štěstí z předchozího zápasu nám vydrželo do času 7:13 kdy se soupeř ujal vedení díky nešťastnému odrazu od Ďurdovy cvičky, který tak zaznamenal svůj – přeháním – 250. vlastní gól. Skóre se nezměnilo ani při hře v šesti a tak nám utekl postup o jediný gól, pro nás bohužel hodně smolný gól.

Kluky musím pochválit za předvedeno hru, bojovnost a chuť hrát. Chtěl bych pochválit oba gólmany za dobře odchytaná utkání. Děkujeme rodičům a fanouškům za podporu.

Autor: Domez

Panthers Praha – FBC Draci Říčany 6:3
Panthers Praha – Sokol Rudná 3:2
Panthers Praha – Start98 Kunratice 1:2