Naši elitní muži zavítali do známé Kadaně

7. kolo Národní ligy: FBC DDM Kati Kadaň A – Panthers Praha 8:9p (3:2, 4:5, 1:1, 0:1) online

Příprava na zápas začala srazem už hodinu a půl před zápasem. Mladíček Hudec rozdával dřeváka, došlo i na tradiční předzápasovou sprchu. Zatímco hráči byli v šatně, kouč Jenšík trénoval na turnaj Santa open, v daleké Rtyni v Podkrkonoší, střelbu do prázdné branky. Trénink zakončil slovy: „Jsem furt dobrej, nemusím ani trénovat.“ Po poradě v kabině jsme šli do akce.

Než jsme se stačili po úvodním hvizdu rozkoukat a rozehrát, už jsme lovili balonek podruhé z naší sítě. Během pár minut bylo vyrovnáno zásluhou kapitána Koláře. Tři minuty před koncem první části jsme inkasovali po našem opakovaném nedůrazu na brankovišti. Do šaten se tak šlo za stavu 2:3.

Úvod druhé třetiny byl z naší strany vlažný, po opakované chybě jsme obdrželi další gól. Tým však prokázal charakter a dokázal se semknout. Po úniku dokázal snížit Krůšek, následně ze standardní situace zavěsil Janoušek. Uspokojení přišlo moc brzy a soupeři se podařilo odskočit do dvoubrankového vedení. Zase jsme začali hrát florbal, bohužel až poté, co jsme museli dotahovat skóre. Podařilo se nám vytvořit tlak, vybojovali jsme si přesilovku, ze které skóroval Tomeš. O 32 sekund později jsme vyrovnali, když se ze standardní situace prosadil Ptáčník. Podruhé v zápase se pak prosadil Janoušek a poslal nás poprvé za večer do vedení. To nám nicméně dlouho nevydrželo a třetina skončila za stavu 7:7.

Ve třetí třetině se obraz hry nezměnil, ale i přes opakovaný nedůraz jsme nebyli horším týmem. Tato část skončila dílčím skóre 1:1, na výsledkové tabuli svítilo skóre 8:8, na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení, ve kterém proti sobě nastoupili tři mušketýři a gólman na každé straně. Kouč sestavil speciální trojice a prodloužení mohlo začít. Po třech minutách Míka vypíchl balon a v následné situaci dva na jednoho nekompromisně zakončil a nedal domácímu brankáři šanci. Bonusový bod tak putoval do Prahy. Bohužel jsme ale jeden ztratili a chyb se také nakupilo více než dost. To pramení i z přístupu hráčů v tréninku. Stále máme špatné návyky v obranné fázi, na druhou stranu přišlo velké zlepšení na druhé straně hřiště, konečně byl minimálně jeden hráč před brankou, když to bylo potřeba. Výsledek je podle mého soudu spravedlivý, ale lehce převládá spokojenost, jelikož ligu vedeme o dva body.

Autor: Jenča