Zlatá jízda Starších žákyň

Starší žákyně odehrály povedený turnaj zakončený výhrou ve finále a postupem do vyššího koše.

V prvním zápase jsme se utkaly s domácím týmem Rafanky Kutná hora. Na začátku poločasu jsme se okamžitě dostaly pod tlak, naštěstí střelu Jana vychytala a šly jsme do protiútoku. První polovina zápasu byla z naší strany ospalá. Hra se přesouvala z naší poloviny na jejich a skóre první půle bylo 2:1 pro nás. Druhá polovina byla o něco svižnější, měly jsme větší klid na florbalce a protihráčky jsme přehrávaly, přestože hrály jako prasátka (sekaly,bránily ve hře…). Měly jsme větší štěstí v koncovce a první gól v sezóně zaznamenala Áďa Vlčková. Na konci zápasu byl stav 5:1 pro Panthers.

Druhé utkání jsme hrály proti Mladé Boleslavi. Vstup do zápasu nebyl nijak úžasný, když jsme hned z bule dostaly gól. Ale v následujících minutách jsme tento fatál napravily. Třeba Áďa Niederlová, která si prokličkovala cestu skrz hřiště a zavěsila pod břevno. Hra byla v první půli velice vyrovnaná, což také dosvědčuje skóre o poločase, které bylo 3:3. Druhý poločas jsme začaly aktivněji. Po Toliho taktickém promíchání sestavy, kdy Anežku Kučerovou nahradila v útoku Kačka Strnadová, které se podařilo trefit dva góly, jsme dotáhly zápas k vítězství s konečným výsledkem 8:4. Děkujeme Janě, že nás v bráně podržela.
Rety&Strnad

Třetí zápas nás čekal boj o postupové příčky s Fbš Bohemians. I přes jejich malý počet hráček (6) vlivem podzimních prázdnin, to v našich hlavách bylo asi vyhráno. A tak se na hřišti předvedla snad největší tragédie, která jde. Přistoupilo se na stejný styl hry soupeře, nahoru dolů a skóre 3:3. Naprostá tragédie oproti předcházejícímu zápasu, který byl výborně odehraný. O pauze následovala promluva do duší a svědomí našich svěřenkyň, která evidentně přistála na úrodnou půdu, a konečně se začalo hrát. A bylo se na co dívat. Jana svou bránu uzavřela a v 2 části již neobdržela ani jeden gól. Nám se konečně začalo dařit. Jen je škoda, že tak jako se odehrál druhý zápas, nehrajeme pořád.