Čtyři zápasy, čtyři výhry – Starší žáci B vyloupili Beroun!

Na minulém turnaji Starší žáci B nejspíš vybojovali postup, i tak ale v Berouně změřili síly se „starými známými“ a v netradiční konkurenci jen čtyř týmů vybojovali první místo!

 Lokomotiva Rakovník

V prvním zápase nás čekala letos dosud nepotkaná Lokomotiva Rakovník, o které nám král všech stalkerů Honza Ješetický vyprávěl, jak mají dobrého jen jednoho hráče a že si na něj musíme dávat pozor. Jeho slova se vyplnila tak napůl, dotyčný špíler byl sice šikovnější než my všichni dohromady, spíš než na něj jsme si ale měli dávat pozor na sebe, protože jsme vůbec neběhali a soupeř to dokázal gólem potrestat. Nevěšeli jsme hlavy a přidali jsme prakticky ve všem a drželi Rakovník prakticky celý zápas pod zámkem, nicméně soupeřův gólman čaroval a chytal i nechytatelné, takže z toho nakonec bylo jen hubené vítězství 3:2, přestože obraz hry rozhodně výsledku neodpovídal.

Alien Nation Dobřichovice

Alieni přijeli jen se šesti kluky do pole, ti nám ale hlavně zkraje zápasu dělali větší problémy, než jsme si chtěli připustit. Naštěstí mít jednoho kluka na střídání je prostě handicap a i přesto, že to zase drhlo ve využívání tutovek (podle některých průzkumů jsme se v procentech dokonce dostali do mínusu), jsme si postupně vybudovali dostatečný náskok na to, aby Michal Ladra mohl pravidelně trefovat holuby na střeše (počítadlo jeho střel se údajně zastavilo na trojciferném čísle). Dobřichovice dokázaly korigovat jen jednou, kdy nahozený balonek dokázal jeden z modrožlutých úctyhodnou ranou backhandem ze vzduchu nasměrovat mezi Alexovy nohy. 7:1 krásných, ale víme, že jsme měli na to pohonit si kanadu a nasypat soupeři pár fíků navíc.

Sport Eden Beroun

Beroun je již naším tradičním soupeřem, takže jsme již od začátku věřili, že to bude jeden z jednodušších zápasů, což nakonec nebyl. Již ve druhé minutě jsme vyhrávali po krásné přihrávce od Michala Pokorného do prázdné brány pro Šimona Čížka. Od této chvíle se nám přestalo dařit, tyčka sem tyčka tam, netrefování brány, ba naopak Beroun začal hrozit svými protiútoky. Během poslední půlminuty prvního poločasu jsme dostali dvoje oslabení, které nás dostalo do situace 3 na 5, které jsme do konce poloviny ubránili. O přestávce proběhla taktická porada, jak ubránit situaci 3na5, které nás ještě minutu a půl čekalo. Bránit se nám dařilo na jedničku a celé oslabení jsme přežili bez obdržení gólu (ano, jeden jsme dostali, ale nebyl uznán, páč padl po útočném faulu). Po oslabení opět začalo naše neproměňování tutovek do prázdné. Asi na pátý pokus se konečně trefil Jan Ješetický, který ustanovil konečné skóre na 2:0. V tomto zápase byl vyhlášen nejlepším hráčem, tedy brankářem Alex Bouazra, které si to zasloužil nejen za tento zápas, ale za celý turnaj.

Wizards DDM Praha 10 black

Wizardi jsou naším dalším tradičním soupeřem, trochu překvapivě jsme s ním ale neměli tolik práce, jako s předchozími protivníky. Už po 30 vteřinách jsme vyhrávali. Do konce poloviny jsme ještě navýšili skóre na 3:0. Po většinu zápasu jsme drželi balónek na hokejce a nepůjčovali jsme jej soupeři. Jediné z čeho měl soupeř šance, bylo po našich fatálech v obraně. Někteří aktéři, nebudu zmiňovat jejich jména (např. Vycpálek), tak činili celý turnaj, za což byli mnohokrát pokáráni. Soupeři se však góly dávat nedařilo, což nám tentokrát ano. Za stavu 4:0 pro nás jsme dostali přesilovku za hru na zemi. Dlouho jsme ji však nehráli, protože ze standartky jsme již po 2 vteřinách vstřelili gól. Nutno podotknout, že to byla životní rána Michala Ladry, která dokonale zaplula do pravého vinglu. Do konce zápasu ještě stihl navýšit skóre Michal Pokorný, čímž stanovil konečné skóre na 6:0.

Kluci hráli tento turnaj výborně, za to je musíme pochválit. Děkujeme fanouškům a rodičům za podporu a těšíme se na další turnaj.

Panthers Praha B – Lokomotiva Rakovník 3:2
Panthers Praha B – Alien Nation Dobřichovice 7:1

Panthers Praha B – Sport Eden Beroun 2:0
Panthers Praha B – Wizards DDM P10 6:0

Autor: Paučis & Bobr