Chladné výkony Juniorů B

To ráno bylo ošklivé, že možná i milovníci deště by zůstali zahrabaní v posteli. Juniorská rezerva ale musela nažhavit budíky a hlásit se brzy ráno v čakovické tělocvičně.

Ráno to bylo opravdu chladné, což potvrdil i obávaný střelec Lávička, který po obhlídce hrací plochy pronesl: „Je to na thermo.“ Bohužel chladný byl i přístup k prvnímu zápasu s Alien Nation, který jsme sice otevřeli rychlým gólem Ježila, ale poté začalo halloweenské trápení. Soupeř, díky našemu maximálnímu nedůrazu na hřišti, začal zvonit na Svobodovu svatyni ze všech stran a dvakrát se jim podařilo Svobodu nachytat a otočit tak skóre utkání. V druhé třetině hra pokračovala s velkými nepřesnostmi v rozehrávce a mizivým důrazem v osobních soubojích. I přesto Štíbr k tyči vyrovnal střelou, kterou během dráhy letu předběhla paní Vondráčková, která se zrovna vracela s nákupem z místního Globusu.

Třetí třetinu odstartoval žolík Jonáš, který si přišel na turnaj jen brousit čepel na rozchytání, ale díky omluvám a marodce se dostal do sestavy. Vypadalo to, že krize je zažehnána, ale opak byl pravdou. Soupeř ihned přidal dva slepené góly a my byli zase druzí. Nicméně slabá vůle po vítězství a stoupající nervozita na hokejkách nám nedovolila vsítit další gól, i když jsme měli možnost nájezdu a přesilových her. Alion Nation tedy vyhráli v chodeckých závodech 4:3.

Do druhého zápasu byla potřeba přátelská rozmluva v šatně, která měla nalepit náplast na bolavou prohru z prvního utkání. To se podařilo jen částečně. Do utkání s Palermo Příbram jsme vstoupili mnohem aktivněji a na hráčích bylo vidět, že teď chtějí opravdu vyhrát. I když jsme měli více ze hry a byli jsme nebezpeční, tak nás soupeř opět srazil zpátky úvodním gólem a hned v úvodu druhé třetiny přihodil další dva navrch. Rázem to bylo 3:0 a problém byl na světě. Snaha o zdramatizování utkání se našim borcům nedala odepřít, ale dnes to ani trochu nelepilo. Po čtvrtém obdrženém gólu se podařilo Syslovi nafackovat příbramskému obránci balónkem a ten se odrazil do brány, což sice vedlo ke snížení stavu utkání, ale tak nějak to podtrhlo obrázek naší dnešní hry. Další  pokusy už přinesly pouze střelbu do házenkářské brány, soupeřových tenisek, či ztráty doprovázené hi-tech kličkami, ze kterých by si i Rasmus Enström zamotal ruce do vánočky.

Turnaj to byl výsledkově nepovedený, nicméně aspoň se ukázaly slabiny, které je třeba procvičit na tréninku, a tím se najisto odlepit od úrovně hry „z kategorie žertů“, která nás čas od času na turnaji potká.

Panthers Praha – SK Alien Nation 3:4
Panthers Praha – Palermo Příbram 1:4