Céčko po náročném turnaji drží sérii výher

Třetí turnaj sliboval těžký test se zkušenými B.U.H Praha a nevyzpytatelným Ekonomem, který doteď zaznamenal pouze jednu prohru. V sestavě tentokrát chyběl loket léčící marod Khurny (#PrayForKhurnik), kterého nahradili z Béčka střelec Šádys a běžec Sova, pro kterého šlo o první zápasy v sezoně. Dobré výkony na tréninku pak do sestavy vynesly taky matadora Martina Šimůnka z Déčka.

SK B.U.H. Praha – Panthers Praha C 4:6 (3:1, 0:3, 1:2) online

První zápas jsme hráli od 9 ráno v Unihoc Aréně. Speciální motivaci měl bývalý člen Ondra Procházka, který před 10 lety bojoval v dresu Thunder Panthers po boku Dejva, Péti Svojítky a dalších současných Céčkařů. Samotný zápas jsme začali bohužel dost vlažně a B.U.H. jsme dovolili během pár minut dát dva góly. Soupeř se prezentuje takovým oldschool florbalem – hodně nahazování a pak z rohu šup do mlýnice před bránu – s čímž jsme si za začátku nedokázali pořádně poradit. V první třetině sice pak snížil zblízka po Dalíkově nabídce Štajn, ale první patnáctiminutovku jsme ukončili s hodně nepříznivým skóre 1:3.

Kamil udělal o přestávce pár změn v sestavě (přesunul Martina Šimůnka do útoku a sám šel rozsévat hrůzu do útočných řad soupeře), a hlavně jsme si řekli, že bychom teda mohli začít pořádně hrát. Na hřišti to bylo vidět, prostřední třetinu jsme vyhráli 3:0. Nejdřív Sova někde mezi nohou a tyčkou prošťoural Svojítkovu přihrávku do branky. Pak celou naši střídačku udivil veterán Ghali krásným založením útoku, které neméně zkušeně dokončili nahrávající Schürle a skórující Šáda (oceňujeme jako „Akci zápasu“). Nakonec ještě Kamil vysunul Danečka, který se nemýlil a rázem jsme po druhé části vedli 4:3.

V té chvíli už jsme soupeře dost přehrávali, a tak jsme čekali naši tradičně silnou třetí třetinu a kanonádu. Jenže jsme místo toho 10 minut spalovali šance a notně polevili v obraně, což vyvrcholilo nešťastným střídáním veterána Ghaliho, který po světlých momentech ze začátku zápasu ukázal i svoji temnou stranu – během chvilky 3x ztratil míč, načež soupeř šťastně vyrovnal na 4:4, pouhých 5 minut před koncem zápasu. Usmálo se na nás ale štěstí, když hned v dalším střídání se při našem tlaku odrazila Dalíkova přihrávka od beka soupeře tak nesmyslně, že probíhající Štajn jen před brankou nastavil hokejku a jednoduše překonal nechápajícího golmana. V úplném závěru ještě Daneček vymetl pravou šibenici a definitivně tak rozhodl o výsledku.

Panthers Praha C – VŠTJ Ekonom Praha 4:3n (0:1, 2:1, 1:1) online

Inženýři z Ekonomu přijeli na turnaj jen v 6 hráčích a tomu odpovídala i zvolená taktika, která do dějin moderního florbalu asi jen tak nevstoupí. Ta spočívala v zaparkování autobusu 5 bránících před bránou a následný megalob #hlavněněkamadopředu na jednoho hráče. Aby to ale nevyznělo tak, že soupeř florbal neumí – naopak, minimálně 3 jejich hráči (tedy půlka týmu) to měli evidentně v ruce, uměli si pokrýt balon, přejít přes hráče, krásně nahrát nebo pohotově vystřelit. I proto moc nechápu, proč se parta evidentně šikovných kluků, ač v malém počtu, prezentuje tak ošklivým florbalem. K zápasu se dá říct jen pár věcí – my bušili do vrat, snažili se střílet (málo a bez clonění golmanovi, který skvěle chytal), a když se k míčku dostali inženýři, tak to většinou skončilo naším faulem a jejich standardkou. Takhle jsme dostali dva góly – poprvé střílejícímu hráči nepochopitelně uhnul Daneček, podruhé opět z úderu Zeke nic neviděl. Kromě toho soupeř nic moc neměl a tak jsme hráli hlavně my, ale dost bezzubě.

Za nás se prosadil prudkou střelou po další Svojítkově asistenci šutér Šáda, a pak se naštěstí hloupě vyfauloval asi nejšikovnější hráč soupeře (a bohužel zároveň největší idiot) Martin Brodík, což hned po 10 vteřinách přesilovky potrestal bombou na přední tyč Dalík. Oslavil tak první letošní gól, celkově 101. v kariéře a díky asistenci si pak první vytoužený bod v sezoně zapsal Filip Cajthaml (už bylo načase).

Pak jsme bohužel spustili festival zahozených šancí – Daneček se Štajnem nepochopitelně netrefili prázdnou bránu, Schürle při střelách ještě úplně nezkrotil novou hůl a veterána Ghaliho snad pětkrát famózně vychytal nejlepší hráč soupeře Maňák. Ve třetí třetině se nám ještě povedlo vývoj utkání otočit, když Štajn zachytil chybnou rozehrávku, proběhl rozhozenou obranou a pak nechal zodpovědnost při zakončení na Danečkovi. Jenže už za pár minut to bylo zase nerozhodně, a tak i přes náš místy drtivý tlak dospělo utkání až k nájezdům. Naši první dva exekutoři (Štajn a Dan) selhali stejným způsobem (golman jim vykopnul míček), svoji neprůstřelnost při nájezdech ale stejně potvrzoval i Zeke, který vychytal všechny tři nájezdníky z Ekonomu (Zeke nás pak v šatně ohromil informací, že na Béčku a Céčku nedostal gól z trestného střílení 1 000 dní!).  Na poslední nájezd se tak postavil hrající trenažér z Třince Kamil, který chytře usoudil, že golman bude zase vykopávat a tak těsně před ním přehodil po vzoru Forsberga míček na bekend a jednou rukou ho zasunul podél vyjetého brankáře do svatyně a přiklepnul nám tak jeden extra bod navíc.

Celkové hodnocení

Je za námi první čtvrtina ligy. Po třetím turnaji a šesti odehraných zápasech jsme se posunuli na skvělé druhé místo. Byly to pro nás nesporně těžší zápasy, než většina předešlých, za což „můžou“ z části soupeři, z části si za to ale můžeme sami. Proti B.U.H. stačilo nezaspat začátek, nedělat zbytečně chyby a hra pro nás mohla být daleko jednodušší. Ekonom nás zase překvapil nepříjemnou defenzivní hrou a hlubokou obranou, s hraním do plných jsme měli (jako vždy) problémy. Partu šesti hráčů bychom taky měli být schopní fyzicky přetlačit, což se především nám útočníkům vůbec nedařilo. Místo toho jsme soupeři, který měl vynikající standardky, po mnohdy zbytečném sekání darovali snad dvacet volných úderů.

Při pohledu na čísla z první čtvrtiny ligy bych vyzdvihnul pár věcí – dokázali jsme ubránit zatím všechna oslabení (na tomhle turnaji jsme je ani bránit nemuseli, protože jsme neměli ani jednoho vyloučeného). Proměňujeme zatím každou třetí přesilovku (4 góly z 12 početních výhod). V ofenzivní části ční náš nejnižší počet obdržených gólů (17), pro srovnání druhou nejlepší obranu má Ekonom (28 obdržených gólů). Velmi dobře vypadá i rozdělení skóre jednotlivých lajn (bráno i s posilami) – 1. lajna má skóre 27:10, 2. lajna 19:7. Trápí nás pak klasicky nižší produktivita a taky to sekání, kterého je prostě zbytečně moc.

Příště nás čekají těžké a divoké Vosy (schizofrenní úl, který dostane od Las Plantas naloženo 3:19, aby pak na dalším turnaji ve stejné sestavě rozebral B.U.H. poměrem 18:8…) a Barracudas Slaný. Měli bychom urvat co nejvíce bodů, protože v prosinci se na nás chystá velká zkouška v podobě dvojzápasu s favority ligy Bohemkou a Las Plantas. Pak už reálně uvidíme, jak na tom letos jsme a jaké bychom mohli mít v lize ambice. Díky všem za vydřené výhry i následnou týmovou oslavu v okolních restauračních zařízeních. Kvůli tomu to přece hrajem. C-POWER!!!