Panterky otočily nepříznivý stav a slaví těsnou výhru nad Olomoucí!

Znovu doma a znovu za tři body! Panterky jsou ve skvělé formě a byť to proti Olomouci trochu drhlo, tak nakonec z toho jsou ubojované tři body, které s trochou nadsázky znamenají dotáhnutí na elitní čtveřici!

Kdo se v sobotu odpoledne přišel podívat na kvalitní florbal, musel být v ochozech Stodoly nemile překvapen. Vlažný vstup do utkání z obou stran nutil většinu publika k úvahám, jak a kde by se dvě hodiny v sobotní podvečer daly strávit líp, přesto se tu a tam objevila vlaštovka v podobě nějaké hezčí akce z hokejek Panthers, které ale většinou končily buď někde u stropu, nebo v náručí nadpozemsky chytající Frankové. Ta držela Olomouc nad vodou a její spoluhráčky se jí za to náležitě odměnily, přesně v čase 10:00 to Reimerová s Jitkou Oháňkovou dotáhly takříkajíc až do kuchyně a poslaly Hanačky do trochu překvapivého vedení. Nedůrazné #princezny na to nedokázaly zareagovat a po zbytek třetiny to vypadalo spíše jako zákopová válka kousek za půlkou hřiště, nicméně Franková všechny náznaky šancí lapila a v šatnách se porady řešily za stavu 0:1.

Spící režim domácích pokračoval i zkraje druhé části, nedůraznou obranu brankoviště dokázala potrestat Lucie Cholinská, nicméně se v očích fanoušků Pražanek mohly zaskvět jiskřičky, protože o necelou minutu později dokázaly Panterky náskok soupeře stáhnout, únik Zittové sice ještě Franková vyrazila, odražený balonek ale vyšťourala Tereza Hubáčková a snížila zpět na rozdíl jediné branky. To ale bylo ze strany domácích vše a o celé třetině má tak cenu napsat jen to, že se podle ohlasů z hlediště jednalo a o nejnudnějších dvacet minut v sezoně.

Stíhací jízdu za třemi body odšpuntovala Kristýna Vranová, která se po sklepnutí Hubáčkové na střed hřiště nerozpakovala a kromě granátu, který vymetl víko, vystrašila také všechny podavače míčků za olomouckou brankou. Hra se konečně začala přelévat ze strany na stranu a s přimhouřením obou očí by se dala klasifikovat i jako florbal, domácí podržela Horňáková, která dvakrát maskou vyrazila míček ze šibenice, a činila se i Franková, která se zaskvěla zejména proti kulometné palbě Zittové. A protože už se dva týdny zpátky dostala do top gólů týdne, vzala to Tereza Hubáčková znovu na sebe a prakticky ze stejné pozice, jako proti Židenicím, zlámala pavoukům v horním růžku branky minimálně všechny nohy. Hubené vítězství si Panterky už dokázaly pohlídat (respektive jediné co stojí za zmínku je hlasité „au“ Miklíkové poté, co jí kotník ustřelila Zittová) a slaví tak čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů! Zoufalý útok na play-off, že?

55

Vyjádření vedoucího domácích (Daniel Škvor): „Strašné utkání z pohledu fanouška. Pro nás ale důležitá, ubojovaná a trochu šťastná výhra. Je až s podivem, že je Olomouc na posledním místě, protože zahrála velmi dobré utkání. Díky soupeři za zápas a šťastnou cestu domů.“

Vyjádření trenéra hostí (Petr Dadej): „Hrozně těžko se hodnotí zápas, ve kterém jste nebyli horší, soupeře přestříleli a přesto jste prohráli. Panterky možná více chtěly, byly produktivnější a proto berou tři body. Soupeři gratuluji – nejen k vítězství, ale i k dosavadní sezoně, ve které mají našlápnuto do play-off.“