Erární kouč v Neratovicích nepochodil, Dorostenci B se vrací s výpraskem.

3. kolo ligy dorostenců jsme odehráli v nedalekých Neratovicích. Vzhledem k absenci všech trenérů dorostenců B navíc byl na suplování povolán Daneček Škvor.

První zápas jsme odehráli proti pražské Slavii (pro trenéra velmi neoblíbený soupeř). Řekli jsme si, že budeme hrát v klidu a počkáme si, co předvede soupeř. Už od začátku ale začala smršť bláznivého florbalu, kdy skoro všichni hráči běhali bezhlavě tam a sem za míčkem. Po několika šancí na obou stranách se dostala do vedení Slavie, a to po našem nedůrazu na brankovišti. Těsně po brance byl vyloučen Mára Folkman za nesportovní chování, první půlku oslabení jsme ale odehráli skvěle a vypadalo to, že přesilovku hrajeme my. Přesto se Slavii podařilo dát branku a s námi to šlo v první třetině z kopce. Začali jsme se mezi sebou hádat, začali jsme kritizovat rozhodčí a vše se nám rozpadlo. Slavie naopak hrála koncentrovaně a v klidu a do pauzy nám zvládla vstřelit ještě dva góly. O pauze v rohu následoval potřebný kouř od trenéra a vypadalo to, že dokážeme ještě korigovat stav zápasu, ale projevil se další nešvar a to neproměňování tutových šancí. Nakonec ve druhé třetině dala jeden gól jen Slavia. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že nemáme co ztratit. Konečně jsme dali i kýžený gól z hole Lukáše Grunda, ale nedokázali jsme dát další a tak Slavie odskočila opět na pětibrankový rozdíl. Ten jsme ale po dvou minutách zase stáhli na čtyřgólový (zásluhou Davida Netušila) a přišel náš timeout. Po něm jsme vrhli vše do útoku, ale gól jsme nedali. Naopak Slavie ještě dva přidala a tak konečné skóre bylo 2:8. Kdybychom totálně nepropadli v první třetině, tak jsme mohli udělat i nějaký ten bod.
.
O dvouzápasové pauze někteří členové týmu navštívili místní Pizzerii Piazzu. Hodnocení 9/10 (výborná žampiónová polévka a pizza).
.
Ve druhém zápase nás čekala Mladá Boleslav, vedená extraligovými borci – Radimem Křenkem a Tomášem Novákem. Do zápasu jsme chtěli vstoupit lépe, než do prvního zápasu. To se nám ale moc nepovedlo. Měli jsme velký problém z napadáním soupeře (ani jsme pořádně nerozehráli). Boleslav těžila také z našich chyb a vstřelila nám dva góly. Poté se zápas nápadně začal podobat zápasu prvnímu – hádky, komentáře na rozhodčí, skepse z převedené hry, neproměňování šancí. Nemá cenu se více rozepisovat, Boleslav byla jasně lepší a zaslouženě zvítězila 2:9.
.
Tento turnaj jsme hrubě nezvládli, jak po týmové, tak po individuální stránce každého hráče. Kluci by si měli sami sáhnout do svědomí a ne jen kritizovat vše kolem. Díky rodičům, kteří s námi přijeli fandit a museli se dívat na náš ostudný výkon.