V Liberci to bylo o prsa!

Poté, co si o volebním víkendu Panterky splnily občanské povinnosti a hodily hlasovací lístky svých politických favoritů do uren, nic jim už nebránilo vyrazit na sever poprat se o další 3 body. Ve městě pod Ještědem se schylovalo k velké bitvě. Jako již tradičně jeden nejmenovaný zpravodajský server ze světa florbalu tipoval naši nevýhru. No a tentokrát nechybělo mnoho, aby se jeho proroctví vyplnilo.

Máme-li použít pár těch teď tolik aktuálních politických příměrů, začneme hned s hodnocením úvodu zápasu. Celou první třetinu jsme působily jako Miroslav Rožner v debatě o kultuře – nedávaly jsme pozor na to, co dělají ostatní, a byly jsme úplně mimo. Pokyny trenéra byly jasné – především pohlídat si pár nejmenovaných hráček, které Liberec táhnou. Hned první gól z dorážky nám v 15. minutě dala nejmenovaná Mlejnková. Pak jako by  Panterky upadly do mikrospánku a na časomíře se objevilo skóre 3:0. Nejprve se v podobné situaci jako u předchozího gólu opět prosadila Mlejnková a třetí branka byla jako přes kopírák. Celá tahle paráda se seběhla ve 3 minutách. Sečteno a podtrženo jsme si s dorážející Mlejnkovou věděly rady stejně jako Tomio Okamura, když se ho během čtvrteční Superdebaty Vašek Moravec zeptal, kolik procent HDP jde do zdravotnictví – vůbec. Naším vlažným výkonem v první třetině jsme si zadělaly na pořádný problém a bylo co dohánět.

Do druhé třetiny jsme naskočily v mnohem větším tempu. Nepůsobily jsme už tak ospale jako Karel Schwarzenberg, ale pořád to ještě nebylo to pravé ořechové. Přidaly jsme na důrazu v osobních soubojích, bránily důsledněji, ale ne a ne dopravit míček do brány soupeřek. Domácí si také vypracovaly spoustu šancí, ale potrápily jsme je tentokrát víc než v první třetině. Také stojí za to zdůraznit skvělý výkon Topolové. Ukázala, že je gólmankou vysokých kvalit a nejednou zabránila prohloubení gólové propasti tak hluboké, jako byl propad Komunistické strany Čech a Moravy v letošních volbách. Ačkoli druhá třetina skončila bez jediné vstřelené branky, kvalita naší hry se o poznání zvedla. Čekala nás poslední a rozhodující dvacetiminutovka.

Hned v jednom z prvních střídání jsme mohly sklízet první ovocné plody gólovníku, když Zittová našla přihrávkou až na brankoviště Lamkovou, která s přehledem zametla míček tam, kam patří – do brány soupeřek. Oproti předchozímu vývoji zápasu se nám dařilo držet hráčky Liberce v dresech barvy pleti Dominika Feriho zamčené na vlastní polovině a sypaly jsme na jejich branku jednu střelu za druhou. 5. minuta přinesla další gólový zápis útočného dua Zittová – Lamková. Tentokrát skórovala první jmenovaná. Začaly jsme tahat za delší konec provazu a vyrovnávacím gólem ve 12. minutě jsme to libereckým “krejzynám” pěkně zavařily. Srovnání na 3:3 zařídila Lochmannová ušmudlaným, ale velmi cenným gólem, po nahrávce od Slané. O dvě minuty později Slaná zpoza branky posunula míček na Jelínkovou. Ta z první přihrávala na Lochmannovou, která se chopila příležitost a míček s přehledem uklidila do brány. Tahle akce byla hodně sexy. Skoro jako volební lídr Pirátů.

V rychlém sledu se prosadila opět Mlejnková a bylo již podruhé srovnáno. Po takovém obratu by byla škoda neodvézt si z Liberce aspoň nějaké body. Ve vypjatém závěru zápasu při nás stáli snad všichni florbaloví bohové. Když zbývaly dvě a půl minuty do konce, Šusterová se vydala s míčkem dopředu, nahrávkou vyhledala Zittovou, která nekompromisně umístila střelu na zadní tyčku. Po timeoutu šly domácí do přečíslení, ale naštěstí z toho nic nebylo. Mohly jsme se radovat z výhry a nebylo potřeba nic svádět na Kalouska.

Vítězství se sice nerodilo lehce, ale nakonec jsme, stejně jako Piráti s SPD, boj s Libercem o fous vyhrály. Mohly jsme si oddychnout a vydat se zpátky do Prahy. Během zápasu byly již skoro všechny hlasy sečteny. Zpáteční cesta tak měla spíš ponurou atmosféru a vedla se diskuze o křehké budoucnosti naší země.

Další zápas máme naplánovaný hned na úterý, kdy vyzveme v dohrávce 6. kola vítězky posledního Superfinále, hráčky Tigers. Hraje se od 18:30 na Jižním městě. Přijďte nás podpořit!

FBC Liberec – Panthers Praha 4:5 (3:0, 0:0, 1:5) online|stream
Střely na branku: 38:24
Vyloučení: 0:0