Ranní zápasy Dorostenek na Jižním Městě

Na třetím turnaji nás čekal poprvé první ranní zápas, což se ukázalo jako velice problémový prvek. Především pro trenéra, který vypadal, že by trochu víc spánku skutečně potřeboval.

Problém bohužel byl, že hráčky působily stejným, ne-li horším dojmem, co se připravenosti na zápas týče. První třetina byla nejhorších patnáct minut, které jsme zatím v této sezóně předvedli. V šesté minutě jsme prohrávali 5:0 a hráčky, trenér a velice pravděpodobně i rodiče si tou dobou přáli být kdekoliv jinde, než v hale. Po důrazném proslovu o pestávce (abychom byli přesní, tak spíš výhružném) jsme odehráli celkem slušnou třetinu, což se podepsalo i na výsledku, když skončila 1:1. V poslední třetině jsme ale opět ubrali a nechali si dát několik zbytečných branek. Takové výkony prostě nesmíme podávat, protože soupeřky rozhodně nebyly o tolik lepší a zápas jsme tak prohráli především v hlavách ještě před jeho začátkem.

Jak je ve sportu (a v ženském zvlášť) důležitá psychika, ukázal druhý zápas, kdy jsme nastoupili proti holkám z Plzně, které byly na stejné úrovni jako předchozí soupeřky. Pohled na zápas byl ale úplně odlišný. Zlepšili jsme obrannou činnost (zejména důraz v osobních soubojích a rychlost vracení se do obrany po ztrátě míčku) a také nasazení bylo diametrálně odlišné. Najednou jsme hráli s větší lehkostí a nesoustředili jsme se na to, jestli je soupeř lepší, nebo horší, ale soustředili jsme se na sebe a svůj výkon. Chvílemi jsme i dokázali držet soupeřky na jejich polovině, což se nám v sezóně ani jednou nepodařilo. Skoro se chce říct, že předvedená hra byla skoro nejlepší ze všech dosavadních výkonů a naše hra se tak neustále zlepšuje, ale to by nesměl existovat první zápas, který bohužel nebyl jen trenérovým zlým snem.

První body tedy stále ještě čekají a pokud si vezmeme to nejlepší z prvního zápasu a poučíme se z toho nejhoršího z druhého zápasu, tak na sebe nenechají dlouho čekat.