Pekelný turnaj Mladších žákyň

Mladá Boleslav hostila další turnaj Mladších žákyň.

V prvním zápase nás čekal soupeř z královských Vinohrad a už od začátku zápasu diktoval tempo hry sypal za záda brankářky (v tomto zápase Lucky Švachové) jeden gól za druhým. Následovalo mírné zlepšení a konečně také přidání nějakých těch gólů na naší straně. Holky se nevzdávaly a dál se snažily hrát aktivně a neustále svůj výkon zlepšovaly. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 5:26. Čtyři góly vsítila Háňa Skálová a jeden přidala Klárka Fuxová.

Do druhého zápasu proti Olympu jsme šli především s tím, že chceme výsledek prvního zápasu hodit za hlavu a také se změnou na pozici brankářky. Ne příliš oblíbené role se tak zhostila Viki Železná. Do zápasu jsme vstoupili o něco aktivněji, než do toho prvního, nicméně soupeř nám zase začal utíkat a proto byl stav na konci první poloviny 1:13. Holky dostaly především pokyn, ať se nebojí zkoušet střílet, a že tam ještě nějaká vlaštovka jistě spadne. A byla to pravda. I přesto, že soupeř stále navyšoval svůj náskok, tak i my jsme dokázali vsítit alespoň tři další branky. Konečný stav zápasu byl 4:26. Za zmínku stojí gól Báry Doležalová, který nejspíš bude kandidovat na gól roku. Bára si naběhla před bránu na střílený centr a ze vzduchu nekompromisně prostřelila brankářku.

Před třetím zápasem proti Dračicím nás bohužel musely opustit Viki Železná a Ema Najmanová. A tak jsme do dalšího zápasu nastupovaly s nám již známým počtem 3+1. Do brány byla pro tento zápas vybrána Háňa Skálová. Zápas jsme nezačali vůbec zle, jenže bez střídání se hraje těžko, a tak naší statečné formaci postupně začaly docházet síly. I tak zápas vypadal, co se herního projevu týče, asi nejlépe z celého dne. O půli holky odpočívaly, co to jen šlo, aby ještě zvládly dohrát zbytek zápasu. Soupeř skoro celou druhou polovinu zkoušel hru ve čtyřech bez gólmana. Klárka Fuxová toho dokázala hned dvakrát využít a zajistila nám tak, že jsme v každém zápase vstřelili minimálně dva góly. Ke konci, kdy už holky byly opravdu na dně svých sil, nám ještě předváděly takzvanou koupelnu, to když si vzaly balónek, poslaly tři hráčky soupeře na párek a ještě zvládly zakončit. I když jsme i poslední zápas prohráli (stav zápasu 2:20), tak holky se neměly za co stydět a mohly odejít s hlavou nahoře.

Děkujeme všem hráčkám za skvělé a bojovné výkony. Speciální pochvalu si pak vyslouží všechny tři brankářky, které občas předváděly zákroky, nad kterými trenér jen nevěřícně kroutil hlavou.
Děkujeme i rodičům a fanouškům, kteří nás na zápasech podporovali.