Padesátiprocentní úspěšnost Žen B

Tak je tady opět hrací den našich žen B, tentokrát bez posil z A mužstva, které hrají současně svůj zápas v Liberci. Hned v prvním utkání narážíme na tým Kanonýrek Kladno. Budeme tedy zvědaví, jak se nám bude dařit s týmem, který v dosavadním průběhu soutěže ještě nedosáhl na body.

Zápas začíná gólem z hokejky Elišky Nedvědové (lepší začátek jsme si ani přát nemohli). Hra se teď přelévá za strany na stranu. V polovině první třetiny se daří Kanonýrkám z Kladna vyrovnat. Naše hráčky se sice snaží o kombinaci, ale efekt v podobě gólu nepřichází. Ve druhé třetině zvyšuje Kladno na 2:1 a do našeho týmu se vkrádá nervozita, která pramení v hádky a nesoudržnost týmu. Toto vše zapříčiní třetí gól v poslední minutě druhé třetiny po fatálním nedorozumění naší golmanky a obránkyně při výhozu balónku. Hned ve druhé minutě třetí třetiny se nám po gólu Naty Vesecké daří snížit na 2:3. V dalším průběhu třetí třetiny máme místy drtivý tlak, kdy se Kanonýrky už jen semknuty před vlastní brankou brání a gól ne a ne padnout. A tak přichází trest v podobě čtvrté branky v naší síti. To s námi sice trochu otřese, ale dále se snažíme alespoň o vyrovnání. Ve 38. minutě je sice vyloučena Naty (za hru na zemi), ale přesilovku přečkáme bez potíží. Bohužel přicházíme kvůli zranění o kapitánku a motor obrany. Tři minuty před koncem si bereme oddechový čas a zkoušíme hru v šesti. Zamkneme sice Kladno na jejich půlce, ale ani přes obrovský tlak gól nedáváme. Zápas tedy končí naší prohrou a body bere Kladno. Bohužel prohru jsme se zavinili sami – naší nesoudržností a rozhádaností v průběhu druhé a třetí třetiny. Škoda ztráty třech bodů s relativně slabým soupeřem.

 

Ve druhém zápase nastupujeme bez naší kapitánky (ta je i s ovázaným kolenem na střídačce a alespoň hlasitě povzbuzuje a hecuje naše holky). Tento druhý zápas začínáme ve velkém stylu a v páté minutě vedeme nad Spartou už 3:0 po krásných kombinačních akcích a gólech Petry Vondráčkové, Naty Vesecké a Elišky Nedvědové vždy po nahrávkách Elišky Škvorové (takže tu máme malý hattrick). V první třetině se daří Spartě ještě snížit. Na začátku druhé třetiny přestojíme oslabení za hru vysokou holí Petry Vondráčkové. Sparta je v těchto fázích lepší a jen dobře postavené tyče a zákroky naší golmanky brání tomu, abychom inkasovali. Bohužel, i přes naší obranou snahu Sparta snižuje na 2:3. Ovšem s námi to neotřese a Živa Valtová dává po opakované standardní situaci gól (za zmínku stojí, že i první střela z její hole skončila v brance). Pár vteřin po tomto gólu zvyšuje Simona Šebestová již na 5:2. Sparťanky sice ještě sníží, ale do konce druhé třetiny se nic vážnějšího už nestane. Ve třetí třetině mají sice větší územní převahu hráčky soupeře, ale my pěkně kombinujeme a střílíme (na rozdíl od prvního zápasu) i góly.Ve 34. minutě se snaží o navýšení výsledku ještě tvrdou střelou Eliška Škvorová, sestřeluje ale pouze jednu z obránkyň soupeře. Již za pár minut v nařízeném trestném střílení nádherným způsobem a střelou bekhendem pod tělo brankářky zvyšuje na 6:3 naše juniorka Markéta Šporová, které se sice moc na trestné střílení nechtělo – měla strach, že nedá gól, ale opak byl pravdou. Soupeřky se sice ještě snaží o zvrat, ale my skóre navyšujeme po střelách Elišky Nedvědové (kanadské bodování 3+0) a nahrávkách v dnešním zápase – koho asi jiného než Elišky Škvorové (kanadské bodování 0+4) a Markéty Šporové na konečných 8:3. Za zmínku stojí, že ač jsme nebyli lepším týmem, na rozdíl od prvního zápasu jsme více bojovali, nehádali se a kombinační hrou jsme nepříjemně střílející soupeřky před zraky bývalého trenéra Martina Bajera porazili. Škoda tedy ztracených tří bodu z prvního zápasu, který jsme nezvládli hlavně psychicky.

Panthers Praha B 2:4 Kanonýři Kladno (online)

Panthers Praha B 8:3 AC Sparta Praha (online)

Autoři: Michal a Petra Škvorovi