Ospalý výkon v Kunraticích

Tentokrát k nám byl rozpis zápasů nemilosrdný a poslal nás na 8 hodinu ranní bojovat do Kunratic o další body do tabulky 2. dorostenecké ligy. Soupeřem nám byl tým kouzelníků Wizards Praha a následně jsme vyzvali podobně jako junioři minulý víkend FC Bučis Team.

Očekávali jsme klasický ranní zápas, kdy se nebude moc běhat a všichni budou myšlenkami ještě pod peřinou. I proto jsme přikládali nejvyšší důraz na řádnou předzápasovou rozcvičku v maximálním tempu, abychom získali oproti soupeři výhodu. Rozcvička byla super, kluci jezdili a vypadalo to, že na soupeře vletíme. Opak byl však pravdou, a tak jsme hned v prvním střídání po individuální chybě obrany inkasovali a museli dotahovat. Srovnat skóre se nám podařilo těsně před koncem druhé části, a tak se připravovalo velké finále ve třetí třetině. Mladí panteři drama nepřipustili a předvedli takový nástup, který jsme potřebovali od začátku. 3 rychlé góly během 3 minut stačily k vytvoření dostatečného náskoku, který jsme si již pohlídali a připsali tak další body do tabulky.

Během pauzy nám kluci předvedli svůj kreslířský um, a nutno říct, že jejich výkon byl přesvědčivější než v zápase.

Ve druhém zápase nás po týdnu znovu čekal Bučis, který v minulém týdnu porazili starší spoluhráči z řad juniorů. Kluci do zápasu vstoupili lépe než v případě prvního utkání a poměrně rychle vedli 3:1. Soupeř se jevil neškodně a obraz hry byl jednoznačně na naší straně. Instrukce během přestávkové pauzy však nepadly na úrodnou půdu a herní výpadek, který nás postihl byl skutečně nevídaný. Soupeř druhou třetinu ovládl v poměru 0:3 a otočil tak zápasové skóre na svou stranu. Následoval průvan sestavou, který někteří jedinci psychicky nezvládli, kýžený efekt se naštěstí dostavil. Ve třetí části jsme se znovu dostali do sedla a sázeli gól za gólem až na tabuli svítil stav 10:4.

Je třeba přiznat, že jsme odehráli pouze 2 třetiny z celkových 6 a ve zbývajících jsme to prostě odchodili. Několik hráčů zahrálo výrazně pod své možnosti, a tak nemůžeme být s tímto turnajem spokojeni. Za zmínku stojí také zmiňovaná nekázeň některých jedinců, která však byla včas potlačena. I přes všechna negativa zůstáváme posledním týmem v soutěži, který nepoznal hořkost porážky a budeme se snažit tento stav zachovat, jak nejdéle to bude možné. Věříme, že také obraz hry bude příště lepší, abychom se rodičům nemuseli po zápase omlouvat.

Zároveň doufáme, že potřebné zkušenosti nabyli také rozhodčí, kteří naše utkání řídili, nebo možná lépe, snažili se řídit, ale množství nepřesností a hrubek, které předvedli by znamenal velmi nízkou známku ze strany delegáta, pokud by byl přítomen.