Bojovný výkon Starších žákyň

Na další turnaj vyrazily Starší žákyně na sportovní halu Děkanku. Hned v prvním zápase nás čekal zápas proti domácím FBŠ Bohemians Bílé.Soupeř vstoupil do zápasu aktivněji a po dvou minutách hry vedl už dva góly. Pak jsme taky trošku začali hrát, ale směrem dopředu jsme si nevytvořili žádnou kloudnější akci, naopak soupeř do konce první poloviny ještě dvakrát skóroval. Ačkoli jsme se ve druhém poločase mnohem zlepšili a vytvořili si i pár šancí, tak jsme nedokázali kulatý nesmysl dostat do soupeřovy brány. Hráčky Bohemians dokázaly ve druhé půli skórovat ve stejném množství jako v tom prvním, a tak se skóre zastavilo na stavu 0:8.

Do druhého zápasu proti Fat Pipe Florbal Chodov jsme vstupovali především s tím, že chceme hodit za hlavu výsledek toho prvního a soustředit se na hru hned od začátku. Bohužel pro nás během první minuty soupeř otevřel skóre, a ačkoli holky byly mnohem aktivnější, než v prvním zápase, tak soupeř dokázal s přehledem trestat naše chyby. Po první půli svítilo na světelné tabuli hrozivé skóre 0:6 v náš neprospěch. O půli přišlo lehké rotování sestavou a snaha motivovat holky, aby ukázali, že florbal hrát umí a aby to nezabalily. Holky poslechly na jedničku, do druhé části vstoupil úplně jiný tým a soupeř prvních několik střídání nevěděl, kde mu hlava stojí a my si vytvořili tlak. Ten s postupem času opadl a hra se vyrovnala. Poté nám to tam konečně spadlo a třetí útočná formace složená z nových holek z Rudné rozvlnila síť. Vrátila se chuť ještě výsledek korigovat. Bohužel soupeř pak ještě dvakrát skóroval, ale holky dál makaly a tvořily si šance, odměnou byl ještě jeden gól.

Čekal nás tedy poslední zápas dne, ve kterém nás čekala Plzeňská Slavia. Zápas to byl od začátku vyrovnaný, dokonce bych řekl, že jsme byli o něco aktivnější, ale znovu to byl soupeř, kdo se dostal do vedení. A to hned o dvě branky. Dál jsme pokračovali v naší aktivitě, a pak to tedy přišlo, Nicola Braunová výborně vybojovala odražený míček před soupeřovu bránou, pak se míček odrazil k Ádě Vlčkové, ta ještě vylepšila pozici pro Katku Formánkovou a ta už zvládla napnout síť. O pauze se toho dalo holkám vytknout málo, snad jen t0, že nedokázaly vstřelit víc gólů, proto byl náš cíl ještě utkání zlomit. I přes velkou aktivitu ne a ne prostřelit brankářku soupeře. Soupeř hrozil z protiútoků a jeden asi tři minuty před koncem proměnil, poté co naše gólmanka dostala nakopáno a soupeř zavěsil z prostředka malého brankoviště. Následovala krátká rozmluva s rozhodčími. Nic jim nezazlíváme, celý turnaj pískali velice dobře a všichni jsme jen lidé a každý občas něco přehlédne. Pak tedy ještě přišel závěrečný tlak v šesti hráčkách. Naneštěstí pro nás už žádná vlaštovka nedoplachtila za záda gólmanky soupeře, a tak jsme museli kousat třetí porážku.

Holky dostaly pochvalu a pochválit je musíme i nyní. Za to jak celý turnaj odmakaly, jak se nevzdávaly a neustále své výkony zlepšovaly. Velikou pochvalu si zaslouží brankářka Jana Reitmajerová za své někdy až neuvěřitelné zákroky. Děkujeme hráčkám za výkony a rodičům i fanouškům, kteří se na nás vydali podívat, za podporu.

Panthers Praha 0:8 FBŠ Bohemians Bílé
Panthers Praha 2:8 Fat Pipe Florbal Chodov
Panthers Praha 1:3 FBŠ Slavia Plzeň

Autor: Mesut