Benešovská holomajzna Starších žáků

V dalším kole nás čekal další slunný víkendový den, bohužel na hřišti to už tak slunné nebylo.

První zápas nás čekal domácí SK Florbal Benešov. Slova podceňování a předčasného slavení trenér slyší před zápasem opravdu nerad, proto když zazněla věta „Minule jsme je porazili 9:2.“, bylo jasné, že bude zle. To se záhy ukázalo, když soupeř dokázal skórovat jako první, a to v čase 5:21. Naštěstí jsem dokázali zásluhou Járy Petráka odpovědět po pouhých 11 vteřinách od inkasování. To bylo z naší strany za první poločas vše, naopak soupeř dokázal ještě jednou vsítit. Navzdory průběhu zápasu, nepřišla o přestávce žádná „deka“, jen rozmluva, že dosavadní výkon je maximálně 20% z toho co umíme a to kdoví jestli. Bohužel tato rozprava k ničemu nevedla, soupeř dokázal po ani ne minutě odskočit na rozdíl dvou branek. Dlouho jsme nedokázali najít klíč k soupeřově svatyni, až v čase 6:52 se to povedlo Vejlimu, který dal zcela „chtěný gól“ alá Sydney Crosby, kdy nastřelil cvičku bránícího soupeře. (i takový „loupák“ se v tomto zápase cení) Stejnému hráči se povedlo srovnat o necelé tři minuty později. 15 vteřin na to zaúřadovalo duo PP – Petráň, Petrák, kdy druhý zmiňovaný dokázal poprvé v tomto zápase otočit skóre v náš prospěch. Hubený náskok jsme drželi až do poslední půl minuty, kdy dovršil hattrick Jára a my mohli brát vítězství. Z mého pohledu vítězství nezasloužené a šťastné. Někdy platí že v jednoduchosti je krása, kluci však chtějí kombinovat na tolik, že z toho není nic. Tento zápas vystihla krásně Jana Ježková, když klukům na střídačce sdělila co si o tom myslí: „Kluci střílejte! Vy tam pořád chcete něco vyšívat, jako kdyby to byl ubrus nebo co.“
.
Další zápas nás čekal daleko kvalitnější soupeř se sokoly z Rudné. Před zápasem zazněl jasný pokyn a to přidat na aktivitě a na důrazu. Ani jedno se nedařilo plnit, a tak jsme se soupeřem dokázali držet krok pouze v první polovině zápasu. Ve druhé části nás soupeř překonal v efektivitě zakončení, v důrazu a měl větší chuť hrát a vyhrát.
.
Poslední zápas, zápas o umístění, nás čekal již „tradiční“ soupeř pro tuto část turnaje a tím byl tým borců z Kobylis. Do zápasu jsme vstoupili lépe a to zásluhou Domči Bartáka, soupeř však dokázal odpovědět do necelých dvou minut. V prostřední části prvního poločasu se nic vážného nedělo, naopak ke konci jsme se opět ujali vedení, které nám však díky naší nekoncentrovanosti nevydrželo dlouho a soupeř dokázal srovnat 2 sekundy před první sirénou. Zápas to byl výrazně lepší, co se předvedené hry a aktivity týče. Byla to přetahovaná ve které měl soupeř ze začátku navrch a to i díky naší nepovedené replice Čínské zdi. (zeď bránící standartku) Hráčů v ní bylo dost, ale co z toho když stojí špatně? Soupeř držel těsný náskok až do času 12:51, kdy se nám podařilo zužitkovat hru bez brankáře. No, a máme tu zas naši oblíbenou dovednostní soutěž – nájezdy. Dnes to nelepilo tak, jako minule a tak jako první udeřil soupeř a to až ve třetí sérii. Přichází na řadu náš nájezdový matador Tonda „nervy ze železa“ Ježek, který si parádně vychutnal gólmana a srovnal. Další soupeřův pokus zlikvidoval v bráně náš Adámek a tak mohl napravit svůj neúspěch z prvního pokusu Jára a bezpečně proměnil.
.
Předvedená hra na tomto turnaji neodpovídala očekáváním a je stále na čem pracovat a co zlepšovat. Je důležité se z chyb poučit a to negativní přetavit na to pozitivní. Tímto bych chtěl vyzdvihnout výkon obou našich gólmanů a to jak Kristiána, tak Adámka.