Elévové B v Davli s několika premiérami

Na druhý turnaj Elévů B jsme museli vycestovat do nedaleké Davle, kde nás přivítala menší hala vedle základní školy. Však hned první potíž po příjezdu na ono místo, bylo parkování, kterého bylo u haly poskromnu. Zkušení řidiči si poradili s přehledem. Pro některé tento turnaj byl první v dresu Panthers a ještě si premiéru také odbyl na střídačce trenér Péťa Vobecký, který od letošní sezony rozšířil realizační tým, který se o tyto malé ratolesti stará.

V prvním zápase nás čekal soupeř se zvučným jménem ACEMA Sparta Praha. GREY. Kluci ukázali svojí bojovnost, týmovost a odhodlání. Pro některé byl větším soupeřem plast, který chrání horní část branky než-li hráči sparťanského týmu. V každému utkání hráči dostali 3 jasné úkoly a ty také splňovali do puntíku, což by nám trenérům leckterý jiný trenér záviděl. Díky spolupráce všech hráčů na soupisce se povedlo utkání dotáhnout do veselého konce.

V druhém zápase se proti nám postavil domácí tým FBK Davle, který v ranním utkání zdolal našeho prvního soupeře. My jsme však soupeři nedali nic zadarmo a polepšili se z minulého zápasu, co se týče trefování plastu (už jsme trefovali tyčky). Progres tam je, což je důležité. Ráda bych zmínila, že soupeř měl na střídačce 13 hráčů do pole, což je neobvyklé na turnaji, kde se hraje 3+1. Nenechali jsme se tím zastrašit a také sázka o bonbony pomohla k vítězství. Kdy o pauze se trenérka vsadila s triem David Sladký-Filip Spevák-Tomáš Kotek o balíček bonbonů, pokud vstřelí gol. Druhá sázka byla uzavřená taky trenérkou však s duem Honzů (Datel a Jelínek), který měli za úkol dát dva goly. Obě tyto sázky trenérka prohrála a tak musí hráčům kupovat ony bonbony (asi jsme přišli na to, jak motivovat hráče k dávání golů – mohl by to zkusit trenér Jenšík u svých elitních kategorií).
.
Na třetí utkání jsme nečekali dlouho a střetli jsme se s Olympem ve finále. Na klucích bylo vidět, že jsou unavení a ještě mezi zápasy nedokáží odpočívat. První půlka byla dosti ospalá a bohužel golmanovi Davídkovi nebylo zrovna dobře. Dostali jsme rychlé dva goly hned v úvodu. Po nahecování po pauze kluci zase předváděli výkony, které je doprovázeli celý den a druhá půlka byla naše. Však jsme zabrali v pozdější době a radoval se soupeř.
.
My se však můžeme radovat z předvedeného výkonu. Hráči plnili všechny úkoly, co měli. Vytvářeli si dost šancí, kombinovali, hráli týmově a hlavně posbírali cenné zkušenosti do dalších florbalových let.
Sportu zdar a na příštím turnaji ahoj!
.
Autor:Andy