Další nepovedený domácí turnaj pro Déčko.

Druhý turnaj soutěže mužů jsme odehráli na domácí hale TJ Radlice. Čekali nás soupeři, kteří se drží na středu tabulky.

V prvním zápase nás čekali Lvi z města automobilky Škoda. Začátek byl o chvíli posunut, protože v předchozím zápase se zranil jeden z hráčů týmu Lisboa a tak musela být zavolána sanitka – začalo se tedy o 30 minut později. Již od začátku do nás Lvi vletěli a napadali nás i za naší brankou, každopádně jsme skoro celou třetinu tlaku odolali. Hrál se florbal nahoru dolu, ale gól nepadl (za zmínku stojí naše vyloučení za hru v šesti). V 11. minutě byl vyloučen za hru v našem brankovišti nevyspalý kapitán Tomáš Valenta. Ondra v bráně ale nájezd bez problému vychytal, nicméně z následné přesilovky se Lvi prosadili ranou k tyči. Na vyrovnání jsme čekali pouhých 30 vteřin, kdy se na brankovišti nejlépe zorientoval Sépiák Tomáš Pauček. Ve druhé třetině otočil skóre zápasu krásným víkem Michael Rudolf. Poté jsme vedení zuby nehty bránili a k tomu nám pomáhal skvěle chytající Ondra Svoboda. Přesto, že chytal báječně, tak 30 vteřin před koncem druhé třetiny dostal hloupý gól z půlky. Na začátku třetí třetiny otočil skóre zápasu pro změnu soupeř a my opět prohrávali o jeden gól. Poté jsme měli šanci snížit, kdy jsme měli přesilovku 5 na 3, toho využil opět Pauček přesnou ranou od modré a tak skóre bylo opět vyrovnané. Bohužel na závěr zápasu jsme udělali hrubou chybu, kdy Petr Benedikt poslal pomalou nahrávku na střed, které se zmocnili Lvi a vstřelili nám gól. Do konce zápasu jsme již nestihli zareagovat a tak jsme smolně prohráli 3:4.
.
Do druhého zápasu nás přijeli podpořit kluci z áčka (Patrik Míka, zapisovatel online zápisu David Kolář a oslavenec Roman Školník), kteří pravděpodobně přijeli přímo z narozeninové oslavy Romana (ještě jednou všechno nejlepší). Zápas nebyl tak divoký, jako náš první zápas. Hráči v klidu kombinovali, ani se moc nenapadalo. Přesto byli mírně lepší Kobylisy, které také vstřelily první gól. Vedení však Kobylisům vydrželo něco přes minutu, konečně se prosadil Martin Bajer. Remíza také netrvala příliš dlouho a po necelé minutě se Kobylisy znovu dostaly do vedení. Do konce třetiny už další branka nepadla a tak za zmínku stojí naše vyloučení opět za hru v šesti (i když v ten moment nás na hřišti bylo tak 9). Ve druhé třetině se jako první prosadil náš tým, konkrétně Martin Šimůnek. Ale remíza zase dlouho nevydržela a po soupeřově napadání Paučise za naší brankou, kterému nikdo nepomohl, se znovu prosadily Kobylisy. Třetí třetinu jsme zahájili dvojkou za hru v šesti (potřetí v turnaji!!!). Poté v oslabení utekl David Volek, ale při pokusu o střelu trefil soupeře vysokou hokejkou a šli jsme do tří. Dlouho jsme odolávali, ale přesto Kobylisy daly branku. Na konci zápasu jsme soupeře zatlačili, padlo i pár tyček, ale kontaktní branku jsme nedali a tak jsme prohráli 2:4.
.
Zatímco v prvním zápase nás o body připravila smůla, tak druhý zápas nás zradila naše nedisciplinovanost. Soupeřům jsme byli místy i více, než vyrovnaní, přesto z turnaje nebereme žádný bod. Do příštího turnaje musíme zapracovat na střelbě, protože z tolika šancí, co jsme měli, je 5 gólů hodně málo.