Vyloupený Králův Dvůr a posun na sdílené první místo

5. kolo Národní ligy: T.B.C. Králův Dvůr – Panthers Praha 4:7 (1:0, 2:3, 1:4) online

Nedělní výlet do blízkého Králováku měl být dalším z klíčových duelů, který ale předem nesliboval nějakou zajímavější podívanou, čekala se spíše nudná hra, kdy oba týmy na sebe budou hrát zdlouhavé výměny a dlouhé rozehrávky bez nějakých překvapivých momentů či improvizace. To se naštěstí vyplnilo jen z části a místy jsme mohli vidět i hru nahoru-dolů. Přestože povrch v hale patří k těm nejlepším, na které zajíždíme, překvapivě často to hráčům obou týmů lítalo mimo branku a naopak občas někdo sletěl na zem. Vyznamenali se také brankáři na obou stranách.

Většinu zápasu to byl ale náš tým, který prohrával, ovšem jenom o jednu branku a byli jsme si vědomi toho, že máme více ze hry, někdy jen lehce, jindy jsme byli soupeře schopni zamknout na jeho polovině, ale trefování branky bylo ještě o chlup horší, než normálně. Co bylo ale klíčové, že se nám podařilo eliminovat soupeřovu útočnou hru a donutit ho, aby nebyl tak nebezpečný – dlužno ale dodat, že šancí na to vyhrát zápas měl dostatek a byly chvíle, kdy jsme měli štěstí. Branky, které nám dal, jsme mu ale značně usnadnili, buď nedůrazem při odražených střelách nebo při samotném blokování a nebo při nesmyslných chybách v rozehrávce.

Náš výkon se ale s postupem času zlepšoval a klíčová byla doba v polovině třetí třetiny za stavu 4:3 , kdy jsme z našich kvalitních tří lajn udělali koncentrát dvou a ve zbývajícím čase dali 4 branky, z toho tu poslední do prázdné brány soupeře, který tak mohl smutnit, že z vyrovnaného utkání doma nemá ani bod, ale závěr zápasu jsme prostě zvládli naprosto výborně a výhra je tak zasloužená. Posouváme se tak na sdílené první místo průběžné tabulky, spolu s Jaroměří, se kterou jsme se utkali zatím jen v Poháru a se Štíry, kteří nás porazili, ale s JAroměří prohráli. Příští kolo nás doma čeká Turnov, který aktuálně spadl na poslední místo.