Řežbu na Kotlářce nakonec Junioři B zvládli a berou všechny body!

Již tradiční florbalová hala zvaná Unihoc arena hostila druhý turnaj 3.ligy juniorů.

V prvním zápase jsme se střetli s Vosami, na které jsme my vletěli jako vosy na med. První minuta zápasu znamenala hned vedení po pohotovém zakončení Krále. O další dvě minuty později opět Král zvýšil již na 2:0. V dalších vteřinách zápasu předvedl své spící umění Jonáš, když obránci nasadil „housky“ a poté z úhlu zakončil o břevno za ležícího gólmana. Celá střídačka propukla v opičí řev, který způsobil údiv, co že to právě stalo. Nadpozemským akcím ještě nebyl konec, to když Simeonov konečně zúročil dlouhé individuální tréninky backhandových úderů a míček takto uklidil ze vzduchu za gólmanova záda. To už bylo na gólmana Vos příliš a do druhé třetiny nenastoupil. V této třetině jsme přidali jen jeden gól z hole Lávičky a náš tlak a soustředění postupně upadali.

Paradoxně třetí třetinu jsme otevřeli gólem Alchimowicze po pěkné kombinaci s Ježilem. Druhý jmenovaný si v zápětí také připsal jeden zářez na pažbě a to bylo do našeho gólového účtu vše. Soupeř dlouho zvonil na Chocholovu svatyni, ale poprvé ji otevřel až po špatně rozebraném úderu z předbrankového prostoru. Na závěr ještě Vosy korigovali na konečných 7:2 pro naše barvy.

V druhém klaní nás prověřili Unhoští jeleni, který do již rozžhavené areny naběhli ve svítivě žlutých dresech. Sotva diváci dosedli na svá vyhřátá místa, už nás Ježil posílal do vedení 1:0. Náš výkon nebyl od začátku tak kvalitní a soustředěný jako v přechozím zápase a tak jsme dovolili soupeři srovnat a sami jsme se trápili v rozehrávce a nepřesných přihrávkách. Ve druhé třetině soupeř dokonce otočil utkání a my jsme začali tahat za kratší provaz neboť nám nevyhovovala divoká hra divoké zvěře, která dělali vrásky na čele trenérům a šrámy na těle hráčům.

Po dvou třetinách bylo skóre vyrovnané 2:2 a my jsme se potřebovali doslova nadechnout čerstvého vzduchu, protože v hale už bylo nedýchatelno.

Vyvětrání pomohlo a my jsme za drobného klopýtání začali vývoj zápasu brát do svých rukou. Nejprve Jebousek vsítil již druhý gól v zápase, na což soupeř ihned odpověděl, 3:3. Poté šel soupeř dokonce do vedení, nicméně během 10ti vteřin jsme nejen vyrovnali Jebouskem, který zkompletoval hattrick, ale ještě jsme přidali vedoucí gól z hole Štíbra, který na hřišti vyšíval jako zasloužilá švadlena. Obrat nastartoval obrovskou euforii, kterou ještě podpořil pojišťovacím gólem Lávička. Zápas jsme tedy definitivně otočili a odnesli si těžce vydřené vítězství 6:4. Bohužel jsme museli počítat i ztráty, když si Alchimowicz poranil kotník, přejeme rychlou rekonvalescenci.

Panthers Praha B – Vosy Praha 7:2 online
Panthers Praha B – Jeleni Unhošť 6:4 online