Dva zcela rozdílné výkony a Junioři berou 4 body

Další dva zápasy, tentokráte nezvykle ve střešovické STODOLE, odehráli uplynulou neděli junioři. Nejprve nás čekal loňský semifinalista Orka Dolní Počernice a následně tým vedený extraligou prověřeným Honzou Zahálkou, FC Bučis Team.

Do prvního zápasu jsme nastoupili s poměrně mladým kádrem, ve kterém chyběly tradiční opory Hudec s Tomiškou, kteří odpočívali před večerním výjezdem mužů do Králova Dvora. Svou premiéru si naopak odbyl Jakub Žiška a znovu nastoupili také Karel Petrák se Zdendou Prokůpkem.

Do prvního utkání jsme nevykročili zrovna pravou nohou, i přesto jsme se však dostali zásluhou Hradce do vedení, o které jsme však záhy po dvou gólech soupeře přišli. Ještě do konce první třetiny srovnal Petrák, a tak se oba týmy rozešli do svých rohů za stavu 2:2. Po druhé třetině se na tomto faktu nic nezměnilo a ani předvedená hra nestála za mnoho slov. Ve třetí třetině nejprve strhnul vedení na stranu soupeře Bárta, načež znovu kontroval Petrák a srovnal na konečných 3:3.

Bod je z pohledu trenérů poměrně nespravedlivý, jelikož vzhledem k výkonům obou soupeřů si body nezasloužil ani jeden celek. To, co kluci předváděli hraničilo s nejhorším výkonem za celou dobu působení současného trenérského štábu a ani veškeré taktické pokyny, motivační proslovy a výhružky kilometrovým sprintem nezabraly. Občas takový zápas prostě přijde a ač je to 45 minut zoufalství, podstatné je, jak se po jeho konci dokáže tým semknout a nastoupit do zápasu dalšího. Nám se to naštěstí povedlo solidně.

Bučis jsme vymazali hned v první třetině, kdy jsme postupně navyšovali náskok až na konečných 5:1. Nutno přiznat, že nám tam spadlo skutečně úplně všechno (i sváteční střelec Petr Škoda dokázal dovršit hattrick ještě před koncem první části). V dalších třetinách náš výkon mírně uvadal a soupeř se naopak zvedal, na víc než zkorigování to však nestačilo a vyhráli jsme poměrně pohodlně. Klukům patří obdiv za to, jak se dokázali po prvním zápase zvednout a zabojovat o alespoň jedno vítězství. Předvedená hra v druhém zápase byla úplně jinde, než v dopoledním utkání a kluci zaslouženě brali vítězství.

Kaňkou na nedělním výkonu budiž také 8 trestných minut pro jednoho z nejzkušenějších hráčů týmu Davida Joukla, který 4krát zbytečně a hloupě fauloval soupeře, navíc s rizikem vzniku nepříjemného zranění, za což byl interně odeslán předčasně do sprchy. Takovým florbalem se prezentovat nechceme a pokud to někdo není ochoten respektovat, jednoduše nebude nastupovat.