6 krásných branek nechává body doma!

Extraliga žen pokračovala v sobotu svým sedmým kolem a Panterky v něm doma na Stodole vyzvaly brněnské Židenice.

O úvodu utkání budiž napsáno jen to, že to byla z obou stran nuda a šeď, za prvních dvanáct minut to bylo na šance tak 1:1 a největší vzrušení tak poskytovali tradiční fanoušci z řad mužského Áčka, zejména hlasitě fandící Roman Školník. Nehezkou pasáž přerušila až výborně napadající Lochmannová, která od mantinelu našla Barbaru Jelínkovou, jejíž střela z otočky snad i trochu překvapila Remešovou a poslala tak Panterky do vedení. Záhy ale reagovala Martina Indrová, která i s přispěním nešťastné teče domácí Šusterové srovnala na 1:1. Remízu deset vteřin před pauzou odmítla aktivní Zittová, která krosem z kategorie snových našla Ivanu Miklíkovou – redaktorka Hospodářských novin měla snadnou úlohu a z hranice brankoviště bezpečně doklepla balonek za bezmocnou Remešovou – 2:1.

Podstatně zajímavější představení nabídla prostřední perioda, v zákulisí označena jako odzvoněná – na obou stranách to cinkalo jako ve stánku s bižuterií, nejprve rozechvěla tyč Grufíková, následně se k ní přidala Hubáčková s Jelínkovou a kvarteto zvonkoher uzavřela břevnem Hyksová. Necelé padesátce diváků mohlo zvonit v uších i popáté, nicméně Veronika Zittová zvolila raději nekompromisní víko, proti kterému neměla hostující brankářka jakoukoliv šanci – 3:1. Po stejné ose, tedy kolem pravé strany hřiště se minutu a půl vyřítila i Ivana Miklíková, nevolila ale ránu na bližší tyč jako její kamarádka z lajny, nicméně šibenice to byla taktéž parádní a hlavně nesmírně důležitá – Panterky na konci druhé části vedly už 4:1!

Třetí třetinu začaly opticky lépe Brňanky, nicméně to byla děvčata v bíločerných dresech, kdo se záhy chopil delšího konce provazu a začal diktovat tempo hry, které bylo místy až drtivé a hostující hráčky občas nevěděly, kde jim hlava stojí. Spousta neproměněných šancí sice brzdila další příděl branek, opět se ale projevil „faktor Zittů“, po necelých sedmi minutách se domácí šestadevadesátka ujala balonu na středu hřiště, našla volnou Terezu Hubáčkovou, která se přidala ke svým kolegyním a rozmázla o síťku všechny pavouky, kteří se schovávali pod spojnicí. Kolotoč domácích přinášel další a další tutovky, přečíslení, úniky, nicméně se ujala už jen dorážka Barbary Jelínkové poté, co druhá lajna snad minutu a půl okupovala brankoviště Židenic. V samotném závěru si ještě první extraligové vteřinky připsaly juniorky Markéta Šporová a Denisa Vajdlová, z nichž se hlavně druhá jmenovaná mohla stát hrdinkou okamžiku, vznikající únik ale na poslední chvíli zmařila neposedná mičuda. Suma sumárum, po ospalém začátku Panterky víceméně kontrolovaly zápas a pohodlně si došly pro nesmírně důležité tři body v boji o play-off!

Panthers Praha – K1 Florbal Židenice 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)  stream|online
Střely na branku: 29:26
Vyloučení: 1:1
Využití: 0:0
Diváci: 48

Vyjádření vedoucího domácích (Jan Tůma): Pro fanoušky nijak pohledný zápas, rozhodli jsme ve druhé třetině, kde nám tam spadlo všechno, třetí část jsme si pak zkušeně pohlídali. Strašně důležité tři body zaslouženě zůstaly doma, děkujeme fanouškům i soupeři a přejeme šťastnou cestu!

Vyjádření trenéra hostí (Jiří Starý): Rozhodla kvalitní obrana soupeře a naše neschopnost v útoku. Bohužel 3 důležité body bere soupeř. Gratulujeme k vítězství.