Ženy B v Plzni za 6 bodů

A máme tu další hrací den našich Žen B, tentokrát na hale VŠ Plzeň. Do Plzně se ženy sjíždějí ve značně rozmanité sestavě, kdy skoro polovinu týmy tvoří hráčky z týmů Juniorek a Žen A.

Hned v první minutě úvodního zápasu proti Bohemians se dostávají ke slovu hráčky z našeho extraligového týmu, kdy Suprvítr (přezdívka od Anežky Slané – pozn. trenéra) Týnka Lochamnnová dává branku po nahrávce Anežky Slané (která dnes nastupuje na vlastní žádost pro ní v nezvyklé pozici levého beka).
Od této chvíle se hra začíná přelévat z jedné strany na druhou. Avšak v polovině první třetiny jsme opět šťastnější my, kdy po odrazu od nohy či hokejky dává druhou branku Johny Luprichová.
Ve druhé třetině se podaří týmu Bohemians snížit a dostat se do kontaktu. O to více jsme nervóznější, když je vyloučena po blokování hokejky Johny Luprichová. Přesilovku však odehrajeme bez sebemenších problémů a po třech minutách navyšuje naše vedení střelou zpoza obránce Anežka Slaná.
Ve třetí třetině se Bohemians snaží o bezzubý tlak, ale gól z něj nepřichází. Naopak se nám daří upravit stav na konečných 4:1 gólem Barbory Slezákové, která si branku za svůj přístup v obou zápasech zcela bez diskuze zasloužila.

Po poledním posezení a občerstvení celého týmu v restauraci U Švejka nastupujeme proti domácí Plzni.

Zápas se hned od začátku stává naším dobýváním plzeňské tvrze. Ve třetí minutě sice jdeme do vedení nádherným gólem Týnky Lochmannové, ale týmu Slavie Plzeň se podaří vyrovnat z náhodné akce, kdy si nešťastně srazí do vlastní branky balónek jinak bezchybně chytající Maruška Dresslerová. Prakticky z buly dáváme k našemu klidu branku na 2:1 po střele Naty Vesecké. Druhá třetina pokračuje v duchu první, kdy se tlačíme na polovinu soupeře. Zvlášť první lajna, posílená o dvě hráčky A mužstva, zatlačí vždy při svém střídání mužstvo Plzně před jejich branku.
Tlak se však mění v kroužení kolem brankoviště s minimem střel a tak uklidňující gól ne a ne padnout. Ve třetí třetině, kdy je naše převaha už značná, si bere tým Slavie timeout. Ve snaze o vyrovnání vrhá vše do útoku a málem se jim podaří z náhodného brejku vstřelit vyrovnávací gól. Až konečně minutu před koncem dorazí do branky balónek po přihrávce Elišky Nedvědové naše druhá Eliška, Škvorová, a náš mladý trenér si může definitivně oddechnout.

Co bych chtěl v obou zápasech vyzdvihnout je určitě snaha celého mužstva hrát kombinačně a nesporná bojovnost. Co jsem však postrádal, je minimum střel. Kroužením okolo branky soupeře a nahrávkami bez střelby se moc gólů nedává a potom bychom mohli i zápasy, kde jsme jasně lepší a soupeř prakticky jen brání, prohrát gólem z nějaké náhodné akce. Na závěr bych chtěl juniorkám a ženám z A mužstva poděkovat za pomoc a Ženám B poblahopřát k získaným 6 bodům po jejich bojovném výkonu.

Autoři: Michal a Petra Škvorovi

Panthers Praha – FBŠ Bohemians B 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Panthers Praha – Slavia VŠ Plzeň 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)