Ospalé, přesto však dobře pohlídané utkání pro mužské Áčko.

Necelá sedmdesátka diváků sledovala nedělní derby mezi Pantery a Kobylisy, které nakonec i přes dost utahané tempo domácí zvládli v poměru 7:5.

Hodně fanoušků ještě mělo v živé paměti slavné řežby z divize, respektive smolné vzájemné utkání z letošního Czech Open (které dokázaly Kobylisy zvládnout 3:2) a předem to vypadalo na zajímavé měření sil, už po třech minutách ale bylo jasné, že to žádná hitparáda dnes nebude. Tempo i kvalita zápasu by se dala shrnout do slova „průměr“, přesto měli domácí lehce navrch a v šesté minutě to potvrdil Hudec, který z dálky prostřelil Vavřínka. Ten držel celý zápas Kobylisy nad vodou, poradil si i s nájezdem Koláře a dal tak šanci i bíločerně oděným borcům z Kobylis, kteří zásluhou Panenky ve čtrnácté minutě srovnali. To však bylo z první periody vše a do šaten se šlo za stavu 1:1.

Jak řekla skupinka juniorů znuděně sedících na tribuně, „za pět minut v druhý třetině se toho stalo třikrát víc než za celou první“. Oba celky pravděpodobně dostaly kouř v šatně, že se netlačí moc dopředu (platí hlavně pro víceméně bránící tým Kobylis) a tak se rázem stalo to, že za těch avizovaných pět minut nejprve Zíka povedenou ranou otočil stav, následně Pokorný do odkryté brány srovnal, Kolář zásahem shůry, tedy zády k brance backhandem ze vzduchu srovnal a přesně v čase 25:00 zakončil pohlednou kombinaci do prázdné brány Krůšek. Najednou to bylo 4:2 a ti, co zůstali na občerstvení v nedaleké Andělce o chvíli dřív, přišli o nejzajímavější minuty utkání. A protože se do té doby vylučovalo pouze dvakrát, rozhodli se borci na hřišti, že si trochu vylepší statistiky a na trestnou postupně putovali za Pantery Ptáčník s Míkou, což potrestal Kočí, a za Kobylisy Michálek, Janů a Press, čehož na druhé straně využil Míka a zařídil explozi sektoru Jakuba Rybky – 5:3 po druhé třetině.

Opět platilo, že kdo zůstal na WC chvilku přes buly, měl smůlu, neboť se po deseti vteřinách prosadil Kočí a udělal zápas zase o něco zajímavější. Na jeho korekci skóre pohotově zareagoval krásnou střelou Daněk a bylo to zase o dva, což je přesně to vedení, které nám stačí, a tak se nejzajímavějším artiklem následujících deseti minut stala trubka Honzy Slavaty. Veverkovo legrační vyloučení za hru hlavou ale hosté zkraje poslední desetiminutovky potrestat nedokázali, takže na řadu znovu přišla obrozená pumelice Pavla Daňka, která poslala Pantery do málo vídaného náskoku o tři branky. Že to je moc velký náskok pochopili domácí vzápětí a nabídli Kobylisům nájezd, o svém záměru ale zapomněli informovat Mazáka, který udržel stav takový, jaký byl před nájezdem. Pochopil ale hned vzápětí a tak zásluhou Panenky to bylo zase o dva, na nic dalšího už se ale Kobylisy nezmohly a tak marnost trestných střílení už jen dokonal neúspěšným pokusem Škoda a oba celky se rozloučily za stavu 7:5 pro Panthers.

Panthers Praha – TJ Kobylisy 7:5 (1:1, 4:2, 2:2) online
Střely na branku: 43:31
Vyloučení: 4:7
Využití: 1:1
Diváci: 65

Vyjádření asistenta trenéra domácích: (Štěpán Weber): „Ubojované utkání, které bylo dlouho vyrovnané a naše převaha se projevila až v druhé části zápasu a neprojevila se větším brankovým rozdílem. Díky všem za zápas.“

Vyjádření vedoucího hostí (Ondřej Kočí): „Vyrovnané utkání, rozhodla produktivita. Zdravíme do Kanady.“