Dorostenky a jejich druhý turnaj na Kotlářce

Tým dorostenek se vydal na svůj druhý turnaj, kde je opět čekaly těžké boje.

První zápas se nám postavil tým Bohemky. V šatně jsme si řekli, že do zápasu musíme jít naplno, potažmo že naší hlavní devizou musí být maximální nasazení a důrazná hra. Trenér mluví a hráčky hrají.

Nerad to říkám, ale od většiny holek to byl jeden z nejhorších výkonů za poslední měsíce, možná i roky. Bohemka nehrála špatně, ale po zápase jsme se s několika i nezúčastněnými pozorovateli shodli, že patří v lize mezi slabší týmy (což pořád znamená, že se jedná o velice kvalitní tým), čemuž výsledek rozhodně neodpovídal. Ale není na místě se zabývat soupeřem. Do každého zápasu chceme jít s tím, že budeme hrát na sto procent, že se nebudeme soustředit na výsledek, ale na předvedenou hru, která je konec konců základním předpokladem dobrého výsledku. Musíme být schopní hrát na plno za jakéhokoliv stavu, protože jenom tak se budeme zlepšovat. Pokud přestaneme hrát, tak pro nás z určitého úhlu pohledu zápas ztrácí smysl. Zjednodušeně řečeno, každý souboj musíme chtít vyhrát a nechodit do něho s tím, že ho nejspíš prohrajeme, což se bohužel dost často stávalo.

Druhý zápas nás čekala Mladá Boleslav, která předtím porazila Tigers, takže jsme ze soupeřek měli oprávněný respekt. První třetina byla poměrně ospalá z obou stran a florbal si pravděpodobně vzal oddychový čas. Trenér tedy zkusil zamíchat sestavou, aby dodal týmu nový impuls a ukázalo se to jako správný předpoklad, i když chvilku trvalo, než se to projevilo ;-) Holky se začaly mnohem lépe pohybovat a zlepšily (lepší obrat možná je zklidnily) rozehrávku.
Vypracovaly jsme si několik nebezpečných šancí, u nichž nás musí mrzet to, že jsme proměnily jenom jednu, kdy se Anička probila přes všechny, co jí stály v cestě, našla na středu Lucku, která ze vzduchu uklidila míček do brány.

Hlavním poučením z tohoto turnaje tedy je, že můžeme hrát slušné utkání s každým, ale je to vždy na nás a našem přístupu. Některé hráčky, které mohou tým táhnout, musí ještě víc přidat v nasazení. Naopak některé hráčky, které momentálně především takticky nestačí, musí přidat na práci s hokejkou (ano, hlavně doma, ve volném čase, „kdykoliv a kdekoliv“).

Velký dík patří brankářce Báře, která si odbyla premiéru v soutěži (možná úplně poprvé v bráně v soutěži vůbec) a rozhodně nezklamala, spíš naopak. Doufáme, že ji uvidíme častěji na tréninku, aby se mohla zlepšit a hlavně zapadnout do týmu.

Na závěr snad jen zmínit příjemné překvapení v podobě Ádi Vlčkové, která se ukázala jako kvalitní obránce a také prokázala, že trenér prostě není vševědoucí :)

Díky rodičům za podporu a uvidíme se zase příště

Autor: Gigi

Panthers Praha – FBŠ Bohemians 1:10 (0:2, 1:5, 0:3)
Panthers Praha – Florbalová akademie MB 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)