Dorostenecká píle a snaha v Mladé Boleslavi

Byla první říjnová sobota a družstvo dorosteneckých Panterů se vydalo na druhou štaci své dobře rozjeté sezóny pro další skalpy, tentokráté do poměrně nové haly MSH Mladá Boleslav. V cestě nám stály týmy FA Mladá Boleslav a FBC Kralupy nad Vltavou.

Nejprve nás čekal mač s prvně jmenovaným, kde náš nejmenší hráč by se sám sobě musel postavit na ramena, aby byl alespoň tak velký, jako jejich nejmenší :-)
Zápas to byl od začátku vyrovnaný, ale zejména v první třetině rozhodovaly individuality. Od druhé části nás soupeř začal napadat a nám to občas skřípalo v obraně po nebezpečných protiútocích. Po jednom z nich na konci třetiny jsme obdrželi branku.  Kluci byli nabádáni k rozvážné hře odzadu a napadání jen v jednom hráči, ale to však po druhé přestávce neplnili dostatečně, jak měli, a Akademie snížila na rozdíl pouhého gólu. Odpověď jsme našli na holích první lajny, která dokázala částečně pojistit body v 6. minutě poslední třetiny. O výhru jsme se však o tři minuty později zase začali bát, jelikož přišlo zbytečné vyloučení našeho obránce, a my šli tak do oslabení. V početní nevýhodě soupeř sice klepal na vrátka svatyně našeho brankáře, ale vsítit branku se mu naštěstí nepodařilo.

Po pauze nezvykle krátké, pouhý jeden zápas, jsme byli očekáváni na kolbišti se soupeřem z Kralup. Z počátku zápasu to vypadalo, že bychom mohli hrát vyrovnanou partii. Iluze nám soupeř zkazil po 4 minutách, kdy po našem nedůrazu v osobních soubojích, nedostupování hráčů a nekoncentrovanosti vsítil dvě slepené branky a jeho kolotoč se rozjížděl. Po první třetině se skóre zastavilo na stavu 7:1, trenér byl nucen promluvit hráčům do duše a stáhnout hru pouze na dvě pětky. Po přestávce jakoby se hra změnila, najednou vše šlo, jak má, a hráči plnili, co se jim řeklo. Skóre druhé části bylo vyrovnané a my mohli pomýšlet alespoň na nějaké korigování, či dokonce srovnání skóre. Poslední třetina našeho hracího víkendu vypadala herně podobně jako druhá, ale chyběla tam opět špetka toho důrazu v osobních soubojích a soupeřovi tam naopak padalo vše, co vystřelil.

Doufám, že si poznatky z druhého zápasu vezmou hráči k srdci a zamakají na svých nedostatcích.Chtěl bych tímto poděkovat všem rodičům za podporu, hráčům za turnaj a  jménem trenérského tria se budeme těšit 22.10. na dalším turnaji v Neratovicích.

Autor: Richard

Panthers Praha – Florbalová akademie Mladá Boleslav 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Panthers Praha – FBC Kralupy nad Vltavou 4:14 (1:7, 2:2, 1:5)