Ztracené trenýrky a 4 body z Barrandova

Sobotní ráno přineslo pokračování druhé nejvyšší dorostenecké soutěže a Panterům los přiřkl rezervu Sparty a Tatranu. Ještě před samotným začátkem jsme museli řešit nepříjemný problém, když Lukáš Babický zapomněl zápasové trenýrky doma pod postelí. Vyjednali jsme zapůjčení od spřáteleného týmu z Rudné, což se však ukázalo jako zbytečné, jelikož Lukáš zjistil že má kraťasy celou tu dobu na sobě pod riflema, jenom si to neuvědomil. Problém vyřešen.

Mohli jsme se tak již plně soustředit na zápas se Spartou, do kterého jsme vstoupili o chlup lépe, než soupeř a drželi jednobrankové vedení. Jak se později ukázalo, zápas se nesl ve znamení hesla: Vystřílej si náskok a potom přestaň hrát, protože je po zápase. Soupeř ještě do konce první periody stav zápasu překlopil na svou stranu, a tak byla přestávková debata poněkud plamenná. Efekt se však brzy dostavil a utekli jsme do vedení 4:2, zejména díky opakované spolupráci druhého útoku ve složení Martínek, Mattes, Petrák J. Bohužel se znovu dostavilo uspokojení a kluci přestali jezdit, což přineslo vyrovnání Sparty. Ještě jednou se nám podařilo vstřelit vedoucí gól, když se nádherně prosadil Žižka. V závěru jsme navíc získali výhodu přesilové hry, a to dokonce dvojnásobné. Bohužel jak už tomu tak bývá, soupeř po našem nedůrazu ve vlastním oslabení srovnal a tím definitivně uzavřel gólový účet tohoto zápasu.

Druhý zápas proti rezervě Tatranu byl výrazně více v naší režii, ačkoli soupeř srdnatě a sympaticky bojoval. Výborný výkon předvedl Karel Petrák a také debutující Pepa Nový. Jako negativní můžeme vnímat především 4 obdržené branky, které znovu podtrhují naši největší slabinu, tedy důraz při obranné činnosti.

Výkon se oproti prvnímu kolu zlepšil, ale je stále na čem pracovat. Zejména obranná hra zatím nedosahuje úrovně, kterou bychom si představovali. V některých situacích nám vázne rozehrávka, a to zejména kvůli přílišnému přidržování kulatého nesmyslu od beků. Na druhou stranu jsme rádi, že nás vzadu drží gólmani Hušek s Ulrychem a že se daří zapojit mladší nadějné kluky, kteří navíc předvádí velmi dobré výkony. Děkujeme rodičům za podporu.

 

Pantera Praha vs. ACEMA Sparta Praha B 5:5 (online)

Panthers Praha vs. TE7 Tatran Střešovice 8:4 (online)