Další dvě výhry potvrdily úspěšný vstup Céčka do sezony

Hned druhý turnaj nás čekalo pořádání v domácí hale v Radlicích. Do sestavy se tentokrát z výkonnostních důvodů nedostali Koli a Školník (minule měli až příliš mnoho bodů), místo nich nás tak přišel posílit David Volek, Gigolo, Giroux (už podruhé) a atmosféru z mužského florbalu okusil i 17ti letý talent Kryštof Malý.

Panthers Praha C – FBC Blues Horses 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)

Ráno jsme se na palubovce setkali s Horses a od zápasu jsme čekali těžkou zkoušku. Od začátku se nám ale dařilo na hřišti až překvapivě dominovat a především předvádět (na nás netradičně) zkušený týmový výkon – poctivě jsme dodržovali systém, výborně jsme bránili a soupeře před naší bránou do ničeho nepouštěli. V ofenzivě pak od začátku nečekaně zazářil nejmladší člen sestavy a nováček v dospělém florbale Kryštof – nejdřív zužitkoval přihrávku navrátilce po zranění Kurňase, aby za dalších pár minut zpracoval krásný lob od Kamila a zakončil jako protřelý mazák (a zároveň vstřelil i vítězný gól – gratulujeme!). Mládí nám zajistilo vedení 2:0 a tak jsme se mohli na hřišti florbalem bavit. Akce střídala akci, naše obrana hrála naprosto bez chybičky a když už se Horses k dostali k náhodné střele tak ji bez problémů kryl Slavaťák. Jediným negativem tak bylo nešťastné zranění Davida Volka, který kvůli němu nemohl dohrát. V půlce zápasu zvýšil výstavní bombou do šibenice Daneček, pak golman pustil Štajnovi střelu z půlky. Následně svůj vynikající výkon na pozici beka korunoval i gólem Gigolo, Kamil přidal taky jeden (a zakončil svoji zápasovou bilanci na 4 bodech za 1+3). Mezitím jsme sice dostali jeden gól, ale to vůbec nikoho nevzrušovalo, takže skóre na 7:1 ještě upravil svým prvním letošním zásahem Khurny. Mohlo to být i víc, kdyby třeba Dalík nezapomněl svou střeleckou formu v Rusku a načal by svou druhou stovku gólů v klubu, nebo v závěru zkompletovat hattrick mladíček Kryštof, který k tomu dostal šanci z trestného střílení, ale soupeřova brankáře bohužel nepřelstil. Stejně tak na druhé straně 7 sekund před koncem si při trestném střílení vychutnal soupeřova útočníka Slavaťák. Zajímavostí je, že na prvním turnaji chytil dva nájezdy Zeke, takže v téhle disciplíně jsme určitě nejlepší v lize.

SK Desperados – Panthers Praha C 3:6  (1:4, 0:0, 2:2)

Druhý zápas nás čekali staří známí Desperados, s nimiž se někteří z nás utkávají na hřišti už od roku 2003. Po zranění Davida Volka a odchodu Gigola na dorostenky jsme na zápas povolali Školníka, který hodně toužil udržet své jméno na vrcholu kanady. Na beka se posunul hrdina z prvního zápasu Kryštof, který tam měl se svými 55 kilogramy (i s výstrojí) čelit několika stokilovým pořízkům soupeře.

Hráči Desperados prožili hodně smolný první zápas proti Tatranu, kdy vedli 8:5 pár minut před koncem, jen aby pak odcházeli s prohrou 8:9. Nepomohl jim ani výjimečný individuální výkon Jakuba Květoně, který byl hned u sedmi branek, což je z pozice obránce obdivuhodné. Věděli jsme tedy, že si musíme dávat pozor a do zápasu jsme proto pro jistotu hned vstoupili gólem (Daneček), abychom nebyli nervózní. Štajn pak vyšťoural v přesilovce Fenkáčovu střelu někde pod golmanem a bylo to 2:0, pak se chytře z úhlu prosadil Giroux a velice povedenou třetinu korunoval prudkou střelou pod víko veterán Dejv Ghali. Bohužel jsme si pak ještě nechali dát do konce první třetiny jeden zbytečný gól, ale i tak jsme odcházeli do kabin (= na střídačky) za příznivého stavu 4:1. Kluci z Desperados vypadali unavení a bez šťávy, my se těšili, že budeme po vzoru prvního zápasu dominovat a sypat, ale z ničeho nic přišel útlum. Desperados nás začali přehrávat, měli řadu šancí a jen díky jejich neschopnosti a umu Slavaťáka skončila druhá třetina nerozhodně 0:0. Do třetí části jsme šli s cílem zlepšit hru a hlavně nepřipustit žádné drama. To se naštěstí povedlo, takže i když soupeř snížil na 4:2 tak jsme pak hned odpověděli Danečkovou vymazlenou přihrávku do prázdné brány. V závěru ještě další utěšenou střelou uzavřel skóre Chali a tak jsme si odvezli z domácí haly z turnaje dalších 6 bodů.

CELKOVÉ HODNOCENÍ

Po čtyřech zápasech máme plný počet 12 bodů, jsme o skóre druzí v tabulce s nejlepší obranou (10 gólů/4 zápasy) a třetím nejlepším útokem (36 gólů/4 zápasy). Náš výkon v zápase s Blue Horses byl za poslední 3 sezony určitě jeden z nejlepších, co jsme na Céčku předvedli. Není náhoda, že máme nejlepší obranu v soutěži (stejně jako minulý ročník mimochodem) – dnes byla vidět řada situací, kdy se útočníci sprintem vraceli zpět, aby pomohli zastavit akce soupeře (Dalík, Khurny a vlastně všichni, párkrát dokonce netradičně i Štajn s Dejvem). Vyzdvihnout je třeba všechny obránce – Fenk s Filipem hráli naprosto suverénně (Filipovi brzy začnou naskakovat i kanadské body), Kamil by soupeře radši zabil, než aby ho přes sebe nechal projít a Gigolo vypadal jako kdyby trénoval 3x týdně a ne 3x za půl roku.

Nejsme tým 2-3 šikovných hráčů, kteří se nevrací a zbytek hraje jen na ně, u nás jsou naprosto vyrovnané obě pětky a zazářit může v podstatě kdokoli. Taky je dobře, že ať už nám trenéři do sestavy povolají kapitána áčka (Koli), netrénující legendu (Gigi), budoucí oporu Panthers (Kryštof) nebo kmenového člena Déčka (David Volek), vždy to funguje. Zatím vždy dobře zapadli do systému, souhra nevázla a všichni byli přínosem. Výkon sedmnáctiletého talenta Kryštofa nás třeba všechny příjemně překvapil – nejen těmi dvěma góly, ale především jak suverénně si poradil v druhém zápase s pozicí beka, a zase ho rádi uvidíme v sestavě. Tak jen tak dál a příště dalších 6 bodů ze soubojů s B.U.H. Praha a VŠTJ Ekonom.

C-POWER! (Autor Martin Eckstein)

Kanadské bodování turnaje

Martin Eckstein 4 3+1
Kamil Sedlák 4 1+3
Daniel Škvor 4 2+2
Jakub Kurnas 3 1+2
Kryštof Malý 2 2+0
David Ghali 2 2+0
Jan Tůma 2 1+1
Matěj Dopita 1 1+0
Martin Denk 1 0+1
Filip Cajthaml 0 0+0
Roman Školník 0 0+0
David Volek 0 0+0
Dalibor Baručák 0 0+0
Jan Slavata 4 obdržené góly