Starší žáci B zásahem z nebe pouze třetí.

Nejen odčarovat domácí tankodrom, ale i navázat na minulý povedený turnaj měli za úkol Starší žáci B, kteří i zásahem shůry končí na neoblíbené bronzové placce.

Panthers Praha B – Wizards DDM Praha 10
První domácí turnaj v sezoně nás zaskočil příjemným losem určujícím náš úvodní zápas až na půl dvanáctou dopolední, dlouhé vyspávání v pelíšku nám ale zrovna dvakrát nepomohlo a tak jsme proti Wizardům začali příšerně, už po půl minutě lovil Adam Šejvl balonek ze své sítě. Byť soupeř od minulého turnaje stihnul přivést pár posil z Áčka, na hřišti to moc znát nebylo, naopak Panteři přes léto pravděpodobně studovali lexikon držení balonu – takhle klidnou práci s balonkem jsme tu měli za celou minulou sezonu tak dvě a půl třetiny – a sázeli ze všech pozic jednu ránu za druhou, bohužel pro nás ale většina pokusů mířila někam mezi fanoušky. Naopak Wizardi vytěžili ze svých šancí maximum a v poločase to bylo bledé, 0:3 z našeho pohledu… Po přestávce jsme pokračovali v aktivní hře, která přinesla dvojí ovoce z hokejky obávaného (a obvázaného) kanonýra Fůry, který sice dokázal snížit na 2:3, nikdo další se k němu ale nepřidal, takže jsme nakonec museli brát hořkou porážku o jeden smolný gól…

Panthers Praha B – 101. Sportovní
Druhý mač proti mladíkům ze 101. Sportovní měl být naší spásou, a to za podmínky, že vyhrajeme alespoň o dvě branky (podrobnosti o odstavec níže), a zase jsme to byli my, kdo tahal za delší konec provazu, zase nás ale zradila produktivita a většinu zápasu to bylo jen o ten jeden hloupý gól (za zmínku stojí víko dělostřelce Vycpálka, který dvě střídání po protočení do první lajny vyslal pokus z půlky, jež tečovali snad všichni spoluhráči a soupeři, aby následně skončil pod břevnem). Naše naděje rozzářil pár minut před koncem Vojta Marek, bohužel kluci v červených dresech stihli skrytou střelou překonat jinak výborně chytajícího Alexe a stanovit konečné skóre na zmatečných 4:3 po Pantery.

Nyní přecházíme ke statistickému okénku, které, doplněné nepřesným výkladem pravidel ze strany Unie, vytvořilo pořádný zmatek a hodně zapšklých obličejů ve tvářích hráčů, trenérů a rodičů, ale postupně… Díky tomu, že Wizardi padli se 101. Sportovní 2:3, stejným výsledkem pak porazili Pantery, kteří následně 4:3 přehráli 101. Sportovní, došlo k situaci, že všechny týmy měly 3 body, stejný brankový rozdíl a hlavně stejný rozdíl branek ve vzájemných zápasech. Pokud by všechny zápasy skončily 3:2, automaticky by následoval los, tím, že Panteři jeden ze zápasů vyhráli 4:3 ale došlo k tomu, že se z předpisu soutěže nedal dobře vyčíst další postup, hlavně z důvodu toho, že pravidla pro určování celkového pořadí jsou nevratná a nelze se při použití jednoho z nich vrátit k jinému, předchozímu (celé znění viz foto). Logika věci samozřejmě velí k tomu, že Panteři v součtu vyhráli s nejvyšším počtem vstřelených branek a měli by tak hrát zápas o první místo (k čemuž se po telefonní konzultaci přikláněl také klubový sekretář, bohužel Michal Kokeš z ligové komise nebyl dostupný), možná až trochu příliš přemotivovaný trenér 101. Sportovní (viz konec našeho eposu) si ale vynutil los, který k naší smůle padl na jejich stranu a přisoudil nám zápas o nepopulární třetí flek.

Panthers Praha B – Sport Eden Beroun
V něm jsme vyzvali berounský Sport Eden, který je ale teprve na začátku své (věříme úspěšné) cesty a na hřišti jsme tak i přes sotva poloviční nasazení jasně dominovali. K zápasu nemá cenu nic extra psát, bylo to klasické unavené tahání meruny, všichni (včetně věrných rodičů) už se vidělo na večeři nebo v krásném venkovním počasí někde na chalupě, soupeře jsme přehráli jasně 6:2 (při troše toho běhání to mohlo být podstatně víc), za zmínku přesto stojí pumelice z půlky Vojty Marka, která mu sice strašlivě sjela z hokejky, přesto dokázala opsat dokonalou balistickou křivku a trefit spojnici, a (pro nás, mladé trenéry) asi nejlepší akce ve florbale, kterou jsme kdy viděli, ze strany technického hračičky Romana Fůry, který v oslabení 3 proti 5 uzmul balonek za svojí brankou, postupně bez jediného náznaku možné ztráty vykoupal všech pět soupeřů a jen troška toho štěstí mu zabránila v tom, aby přehodil gólmana hostí. Za hlavu se držel i berounský trenér… :-)

Běžně se na konci podobného slohu sdělí čtenářovi, že ho čeká nějaká odměna za statečnost, my ale přinášíme jen dvě nehmotné věci. Tou první je poděkování klukům i rodičům za povedený turnaj a podporu z hlediště. Jen o dva odstavce výš vysvětlený error nás připravil o to hrát o postup, na který se současnou formou nepomýšlíme, my ho chceme, protože na něj prostě a jednoduše

 máme a poslední dva turnaje to mohly jen potvrdit. Tou druhou je zamyšlení adresované jak konkrétně, tedy trenérovi 101. Sportovní, tak obecně všem lidem, kteří jedou v 9. koši jen a pouze na výsledky, a to i za cenu toho, že to někoho nemusí bavit. Chápeme, že prioritou všech bývá postup, pokud to dokáží předvést i na hřišti, proč ne, ale rozšiřovat dětem u pořadatelského stolku (většina z nich věkem v žácích) slovník o tom, jací jsou Panteři mužští pohlavní orgáni jen proto, že si ten hlavní z nich dovolil napsat domácí tým do zápasu o první místo, nám prostě správné nepřijde. Navíc si tento pán po vyhraném finále přišel ne vyloženě stěžovat, spíše odsoudit to, že malí Panteři podpořili jejich soupeře, tj. černošické Alieny, se kterými je náš klub ve velmi dobrém vztahu a spousta z těch kluků se zná osobně třeba ze školy, a vykládat cosi o tom, že on by něco takového nedovolil, dobrá, zavřeme tedy stadiony a zakážeme fandit, když to někomu přijde špatné a nesportovní. Nechceme, aby to vyznělo jako zbytečný „hate“ zaviněný tím, že jsme hráli „jen“ o 3. místo, pokud ale někdo nedokáže skousnout fakt, že svého soupeře dokázal porazit akorát v losu a pak si vylévat srdíčko na dětech či pořadatelích, je podle nás vhodné o tom pár řádků napsat.

Panthers Praha B – Wizards DDM P10 2:3 (0:3, 2:0)
Panthers Praha B – 101. Sportovní 4:3 (2:1, 2:2)
Panthers Praha B – Sport Eden Beroun 6:2 (2:1, 4:1) – o 3. místo

Autor: Paučis