Nedělní „floriáš“ Starších žáků A na domácí palubovce

Prosluněná neděle přinesla starším žákům třetí místo v turnaji.

První zápas nás čekal pro nás až doposud zcela neznámý soupeř, který k nám postoupil z nižšího koše – T.B.C. Králův Dvůr. Kluci do zápasu vstoupili velice svižně, když se již po 19 vteřinách hry prosadil Domča Barták. Na to sice dokázal Dvůr odpovědět o 2 minuty později, ale to bylo od něj za první polovinu vše, naopak zápas se dostal do našich rukou. Na všech byla vidět chuť tvořit a kombinovat do prázdné brány. Klukům to tam padalo a při první siréně se skóre zastavilo na hodnotě 6:1 pro naše barvy. O pauze přišla slova chvály a jak už to tak u nás bývá, nemělo to žádný pozitivní vliv na zlepšení výkonu. Ačkoliv jsme si dokráčeli hladce pro vítězství 11:4 druhá polovina byla na góly z naší strany o chlup horší. Nutno podotknout že kluci jeli tak říkajíc „na půl plynu,“ ne-li méně.

Druhý zápas byl úplně jiná pohádka. Zde nás čekal soupeř, se kterým jsme se utkali minulý turnaj, a měli jsme mu co vracet. Byl to kunratický Start. Věděli jsme, co od tohoto soupeře můžeme čekat, a zároveň že to nebude zápas, který by se odmakal sám. To se ukázalo hned v první chvíli, kdy soupeř dokázal odskočit již po pouhých 5 vteřinách od „úvodního vhazování.“ Nám to naštěstí došlo velice rychle, že to nebude procházka rájem, a tak kluci přidali na důrazu a aktivitě. První polovina skončila 3:5 z našeho pohledu. Bohužel pro nás ta druhá začala podobně jako ta první, soupeř během 4 minut dokázal odskočit na rozdíl 4 branek. Naše stíhací jízda, která začala v čase 5:06 z hole Míši Petráně, však nedošla do šťastného konce i přes snahu hraní s šesti hráči v poli. Mrzet nás může neproměněný nájezd či vyloučení v závěru zápasu. Konečný výsledek – 7:6 pro Start.

V zápase o umístění nás čekal tým z pražských Kobylis. „Výhružná“ slova kapitána Járy „Maj tam čtyry výběráky“ byla ve výsledku nic neříkající. Na obou týmech bylo vidět že je to jejich poslední zápas turnaje a tak byl průběh pro oko diváka nemastný, neslaný, ačkoliv jsme měli více ze hry my. Soupeř udeřil jako první, ale my dokázali ještě do sirény otočit zápas v náš prospěch. Těsný náskok jsme dokázali udržet téměř po celou druhou část, než soupeř srovnal v čase 9:32 na 2:2. Do konce druhé periody již gól nepadl, a následovaly tak samostatné nájezdy. Jako první na řadu přišel osvědčený exekutor Jára Petrák a bezpečně proměnil, soupeř nedokázal odpovědět a tak byl zápas v rukou Matěje „Žolíka“ Ďuriny, který nevídanou kvedlačkou kolem balónku zřejmě uspal gólmana, tohoto zaváhání využil a svůj nájezd proměnil. Podtrženo sečteno, třetí místo.

Vždy je co zlepšovat – tímto heslem se budeme řídit i nadále a na trénincích budeme pilovat nedostatky a odstraňovat chyby.

Děkujeme rodičům a fanouškům za podporu

Autor: Domez

Panthers Praha – T.B.C Králův Dvůr 11:4
Panthers Praha – Start98 Kunratice 6:7
o 3. místo: Panthers Praha – FbK Kobylisy 3:2pn