Zvířecí derby s nešťastným koncem

Na svátek sv. Václava čekal Panterky dlouho očekávaný soupeř, FbŠ Bohemians. Jak naše princezny, tak i klokanky pana Krbce prošly přes léto výraznou obměnou hráčského kádru, kdy si oba kluby “rozebraly” hráčky z rozpadnuvšího se ELITE Praha. O náboj duelu tedy bylo postaráno.

Do utkání vstoupily oba týmy opatrně, spíše se vyčkávalo na chybu soupeře. Bylo k vidění několik málo šancí, ale nic světoborného. Skóre se podařilo otevřít v 8. minutě Lamkové, kdy narušila rozehrávku klokanek, vybojovala míček u mantinelu a prudkou střelou k tyči poslala Panterky do vedení. Princezny dostaly už před zápasem jasný pokyn – nedat Polákové ani centimetr prostoru. Daly. Takže za dalších 18 vteřin bylo její zásluhou srovnáno a začínalo se zase od nuly. Následně bylo k vidění pár hezkých šancí na obou stranách, které však neskončily jinak než vyražené gólmankou nebo zblokované obranou. 16. minuta přinesla první přesilovku. Hostující Andrlová byla vyloučena za blokování hole a její přestupek byl ohodnocen nájezdem. Raková se vyvarovala různých parádiček při nájezdu a raději zvolila střelu, kterou však Omelková s přehledem zlikvidovala. Následovala přesilovka Panthers, která nebyla moc vydařená. Neměly ani s početní výhodou kontrolu nad míčkem a branku soupeřek téměř neohrozily. V 19. minutě si naopak zahrála přesilovku Bohemka. Útočné duo Poláková-Bočanová zaúřadovalo a poslalo Klokanky do vedení. V těsném závěsu ještě přidala gól do šatny Reischlová.

Panterky se vrátily na hřiště s elánem. Hned v prvním střídání Pitterlingová po krásné kombinaci s Hubáčkovou střílí svůj první extraligový gól za Panthers a stahuje skóre na 2:3. Ještě větší aktivita než v předchozí třetině se Panterkám vyplatila. Trpělivost růže přínáší a ve florbale to platí obzvlášť. Dohnat gólovou ztrátu se Panterkám podařilo až ve 32. minutě využitím přesilové hry. Na trestnou lavici se musela posadit Kadidlová, která nedovoleným zákrokem zastavila Lochmanovou. Po zmateném výkonu v první přesilovce se princezny již nenechaly zahanbit. Lochmanová našla na mantinelu Zittovou, ta posunula na Jelínkovou, která bombou z otočky dostala míček za záda Omelkové. Po vyrovnání měly jasnou herní převahu Panterky, další branku už však nepřidaly.

Také vstup do třetí třetiny se Panterkám vydařil. Dostaly své soupeřky několikrát do úzkých. Takový vývoj zápasu si Klokanky asi nepředstavovaly a snažily se opět převzít otěže zápasu. Ve 47. minutě se po propadnutí v útočném pásmu chopila míčku Reischlová a poslala, i když s velkým štěstím, svůj tým opět do vedení. Necelých 9 minut před koncem zařídila v pořadí třetí přesilovku domácích Šindelářová. Už to vypadalo, že zůstane nevyužitá, nahodila Zittová míček před branku, kde pohotově doráží Lochmanová a srovnává na 4:4. Jde do tuhého. Bohužel přichází 2 smolné branky Bohemians v rychlém sledu. Nejprve se po nedůsledné práci obrany domácích v malém brankovišti uvolnila Poláková. Poté se ocitla sama před odkrytou brankou Bočanová, která zařídila pro svůj tým dvoubrankový odskok. Po oddechovém čase šly princezny do šesti. Když světelná tabule ukazovala 20 sekund do konce, Vranová ukázala, že není jen kvalitním bekem, ale jako hrotový hráč se také neztratí, a usměrnila nahození Zittové za záda Omelkové. Srovnat na 6:6 a vynutit si prodloužení se Panterkám nakonec nepodařilo a tak se musely vyrovnat s prohrou.

Sečteno a podtrženo, za předvedený výkon ve svátečním duelu s klokankami se princezny rozhodně nemusí stydět. Další příležitost k získání bodů mají hned v sobotu 30.9., kdy poměří síly s hráčkami Jičína.

Panthers Praha – FbŠ Bohemians 5:6 (1:3, 2:0, 2:3) online|video
Střely na branku: 31:30
Vyloučení: 1:3
Využití: 2:1
Diváci: 76

Vyjádření asistenta domácích (Daniel Škvor): Vyrovnané utkání se smolným koncem pro naše barvy, škoda nevyužitých šancí a dvou slepených gólů na konci třetin, dnes jsme určitě měli na to bodovat. Děkujeme fanouškům za podporu a soupeřům za utkání.
60:00
Vyjádření trenéra hostí (Pavel Krbec):Můžeme být spokojení se třemi body, ale určitě ne s předvedenou hrou. Sehráli jsme vyrovnaný zápas, sami sebe jsme dostali pod tlak výpadkem ve druhé třetině. Ve třetí třetině to byla vyčkávaná kdo udělá chybu. Nicméně myslím, že v naší hře byly momenty, ze kterých se můžeme odrazit do dalších zápasů. Děkuji divákům za podporu a soupeři za férový zápas.